Podobno każda kobieta ma w sobie coś z wiedźmy. Jeśli tak jest faktycznie, to powinnyśmy pamiętać o dobrodziejstwach z jakich korzystały nasze prababki i bliżej przyjrzeć się magicznej mocy ziół. Zamiast sięgać po sztucznie wytworzone specyfiki warto czasami zastosować to co hojnie oferuje nam natura. Wiele kremów, maseczek, balsamów i specyfików powstaje na bazie ziół. Zamiast wydawać pieniądze w sklepach z kosmetykami możemy zatem udać się na łąkę i sięgnąć po cudotwórcze rośliny.
W walce z trądzikiem na przykład pomaga wyciąg z bratka polnego. Substancje zawarte w kwiatach pomagają usunąć szkodliwe dla cery produkty przemiany materii. Zadbać o szczupłą sylwetkę pomoże natomiast mniszek lekarski. Usprawniając trawienie, przyspieszając przemianę materii i usuwając nadmiar wody z organizmu pomoże zachować wymarzoną figurę.

Maseczki z mieszanką różnych ziół w zależności od rodzaju cery zbawiennie wpływają na jej wygląd. W sieci znaleźć można setki receptur na takie właśnie, domowej roboty mikstury które z powodzeniem zastąpią gotowe maseczki ze sklepu.
Dla odprężenia i relaksu sięgnąć można po lawendę. Dodana do gorącej kąpieli potrafi ukoić i pomoże odpocząć po ciężkim dniu. 
Wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzyw rewelacyjnie działa na wzmocnienie kondycji włosów i paznokci, wzmacniając je i zapobiegając nadmiernemu wypadaniu. 
Wyżej wymienione to tylko niektóre przykłady na zbawienne wpływ ziół na nasz organizm. Wiele powszechnie występujących ma również działanie lecznicze. Dlatego też, zwłaszcza obecną porą roku, przy okazji letnich spacerów po lasach i łąkach warto zebrać świeże zioła i zrobić z nich użytek dla naszego zdrowia i urody