Hotel 5- gwiazdkowy to hotel, który zapewnia swoim klientom najwyższe standardy, wystawne wnętrza oraz wyjątkową obsługę. Czym wobec tego zaskakuje miejsce 7- gwiazdkowe? Luksusem, który zachwyca nawet tych najbardziej wymagających.
Na świecie istnieją tylko 3 hotele, które zasłużyły na to wyróżnienie. Dwa z nich znajdują się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Pierwszym na świecie 7- gwiazdkowym hotelem był Burż al-Arab. Znajduje się w Dubaju, jednym z emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  Budynek, wybudowany na specjalnej sztucznej wyspie, przykuwa uwagę swoim niezwykłym kształtem przypominającym żagiel. Hotel połączony jest z lądem cienkim mostem, dostępnym jedynie dla klientów. Swoim gościom Burż al-Arab oferuje kilkanaście restauracji, pływalnie, studio fitness, saunę, kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową a nawet… muzem i bibliotekę! Odwiedzający traktowani są w iście królewski sposób- każdy z klientów do dyspozycji ma własnego lokaja, elementy wystroju apartamentów wykonane są ze złota, do jednej z restauracji goście dowożeni są łodzią podwodną. Na dachu hotelu znajduję się lądowisko, na którym w 2005 roku odbył się słynny pojedynek tenisistów Anre Agassi i Rogera Federera. Koszt za dobę- ok. 20000 tys zł.

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, znajduje się drugi z 7- gwiazdkowych hoteli. Emirates Palace to niezwykle luksusowa budowla, urządzona z wielkim przepychem. Jego architektura oraz wnętrza zainspirowane były tradycyjnymi arabskimi pałacami. Kopuła pokrywajaca dach została pokryta czystym złotem i srebrem.  Hotel dysponuje 302 pokojami "deluxe luxury room" oraz 92 apartamentami. Obsługa to prawie 2000 osób, znających 50 języków. Niezwykle wysoki standard obsługi oraz przepych wnętrza sprawiły, że właśnie ten hotel uznawany jest za najbardziej luksusowy na świecie. Koszt za dobę- ok. 4000 tys zł