W powietrzu czuć już wiosnę, jej kwiaty, owoce oraz słońce. To właśnie o tej porze roku najchętniej zmieniamy swój wygląd. Nie muszą być to tak duże metamorfozy, jak nowy kolor włosów czy zupełnie inna fryzura. Wystarczy nowy makijaż, aby czuć się dobrze i modnie.
Zebraliśmy dla Was kilka najmodniejszych trendów:


Chłopczyce
Nie namawiamy do wąsika, jakie miały modelki na wybiegu u Vivienne Westwood, ale wygląda na to, że moda idzie w kierunku chłopczycy. Wystarczy, że mocniej podkreślimy brwi, czarną kredką. Niemal na wszystkich pokazach mody w Paryżu mogliśmy zobaczyć fryzury na pasierba. Gęsta, postrzępiona grzywka i włosy, prosto obcięte do ramion to absolutny hit w stolicy Francji.


Zrób się na różowo
Usta i oczy zamieniły się rolami tej wiosny. W tym sezonie oczy malujemy się na jaskrawy róż, tak jak na pokazach YSL. Pewnie zastawiacie się co robimy z ustami? Malujemy je neutralnie, najlepiej w kolorze naszej skóry, aby nie odstawały od reszty. Tylko oczy mają zwracać na siebie uwagę.


Amy Winehouse

Piosenkarka postanowiła zrobić sobie małą przerwę w swojej karierze, dlatego mało ją widać. Mimo to część projektantów postawiła zainspirować się, w tym sezonie, artystką. Pomalowane oczy eyelinerem, jak z lat 60-tych oraz mocno czerwone usta i paznkocie to główne trendy 2010 roku. Do tego idealnie skomponuje się czarna opaska, jak u Karla Lagerfleda lub kwieciste ozdoby do włosów.


Ubierz perukę

Boisz się większych zmian, załóż perukę. Jednak nie obojętnie jaką, tylko obowiązkowo czarną z prostą grzywką i włosami lekko za ramiona. Na pokazie każda modelka miała na sobie czarną, grafitową perukę, dzięki czemu wyglądały jak takie same manekiny. Stylista fryzur Guido Paulo zdradził, że to zamierzony efekt, a głównym motywem w nadchodzącym trendzie jest „sztuczność.”


Naturalne paznokcie

W tym roku najmodniejszy lakier to w kolorze cielistym, im bardziej podobny skóry tym lepiej. Jeżeli zamierzamy się opalać zadbajmy o to, aby w naszej kosmetyczce było jak najwięcej odcieni. Marc Jacobs zażyczył sobie od swojej wizażystki Sophy Robson, aby każda modelka na pokazie Louis Vuitton miała odcień idealnie dopasowany do siebie. Tak więc powstało 55 rożnych kolorów, bowiem każda modelka miała swój lakier