Kristen Stewart i Robert Pattison to świeże, ale i bardzo modne nazwiska prosto z Hollywood. Wszyscy, którzy chociaż czasem spoglądają na kroniki towarzyskie, wiedzą kim jest ta para. Robert Pattison stał się prawdziwym bożyszczem kobiet. Jest młody, przystojny i tajemniczy. Kristen nastolatki chyba nie lubią, bo przecież ciągle przebywa z boskim Robertem. Czy oni są naprawdę parą, czy to tylko zabieg marketingowy, wykreowany na potrzeby filmu. Tego, chyba do końca nie wie nikt. Para pokazuje się ze sobą bardzo często, pozują razem w sesjach zdjęciowych. Ostatnie zdjęcia z Harper’s Bazaar są trzeba przyznać powalające. Sesja jest w utrzymana w klimacie retro i owiana tajemnicą. Na zdjęciach są eleganccy i jakby… zakochani.
Robert Pattison znany jako Edward ze „Zmierzchu” i jako Cedrik Diggory z „Harrego Pottera i Czary Ognia” zagrał na deskach teatru samego Makbeta. Uwielbia sport, jeździ na snowboardzie, nartach, gra w piłkę nożną. Jest też muzykiem, gra na gitarze, komponuje. Na ścieżce dźwiękowej do „Zmierzchu” znajdują się jego dwie piosenki. Zaczynał właśnie w teatrze. Później zaczął pojawiać się w serialach. Jednak prawdziwą popularność zawdzięcza sadze Stephenie Meyer.

Kristen Stewart urodziła się w Los Angeles. Zaczynała grać w niszowych produkcjach. Pracowała też jako modelka. Zagrała w „Azylu” – thrillerze z Jodie Foster. Bardzo dobre opinie zebrała właśnie za ten film oraz za „Speak”. Chwalono ją za ukazanie emocji nastolatki. „Zmierzch” przyniósł jej prawdziwą sławę. W maju 2009 roku została ogłoszona przez magazyn Teen Vogue najlepiej ubraną młodą gwiazdą.

Sam film „Zmierzch” cieszył się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Atmosferze filmu ciągle towarzyszyła sympatia między głównymi aktorami. Sam Pattison wyznał, że jak zobaczył Kristen to chciał wziąć od niej numer telefonu. Kristen natomiast wyznawała, że ma kogoś. Przyznają jednak, że łączy ich niesamowita więź. Są młodzi, popularni i piękni. Stoją na samym początku swoich karier. Czy zabłysną talentem aktorskim, czy ciągle będą łączeni z miłości z planu filmowego. To dopiero się okaże. Trzymam kciuki i życzę samych sukcesów.. i zawodowych i prywatnych. A milion nastolatek na całym świecie myśli bardzo podobnie do mnie