24 stycznia 2012 roku podczas Paryskiego Tygodnia Mody zaprezentowana została kolekcja niezwykle zmysłowej damskiej bielizny autorstwa Zahii Dekar.

kolekcja bielizny zahii dekar


Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie kontrowersje, jakie wywołuje sama projektantka. Blond piękność rodem z Maroka zasłynęła z zupełnie innych powodów, które mają się nijak do świata mody. Zahia Dekar stała się przyczyną sex afery, która wstrząsnęła środowiskiem piłkarskim na całym świecie, a szczególnie we Francji.

Świat usłyszał o kobiecie w 2008 roku. Wyszły wtedy na jaw okoliczności pewnej upojnej nocy, w której udział wzięło trzech piłkarzy, reprezentantów Francji. Zahii Dekar zeznała, że świadczyła im usługi seksualne za pieniądze. Sprawa nabrała rozgłosu, bowiem Dekar była wtedy niepełnoletnia, a piłkarzom groziły poważne sankcje karne i zarzuty o pedofilie

Wydarzenia odbiły się szerokim echem na świecie. Sama zainteresowana nie straciła, a wręcz zyskała na całej aferze. Skandal stał się jej glejtem do kariery, popularności i dużych pieniędzy. Odcina teraz kupony od sławy, którą zdobyła. Obecnie jest już pełnoletnia. Została fotomodelką, pozowała nawet dla samego Karla Lagerfelda. Jej sesje pojawiły się w V Magazine.

Paryski pokaz, jest pokłosiem wydarzeń z maja 2008. Zapewne nie raz jeszcze usłyszmy o Zahii Dekar, która będzie próbowała swoich sił w świecie mody. Możemy mniemać, że skandal jest dobrym początkiem, fundamentem kariery. Jednak równie prawdopodobne jest to, że okaże się on zbyt kruchy i gwiazda Zahii Dekar, która teraz lśni pełnym blaskiem, szybko zgaśnie.Autor: Sebastian Kosik