Kto by przypuszczał, że płaszcz z przędzy może być tak zmysłowy? Wystarczy jednak połączyć dwie supermodelki i doskonałego fotografa, a efekt mamy gotowy. Oczywiście, płaszcz musi być z kolekcji Balenciaga jesień 2015. A w zasadzie wystarczy sam Alexander Wang, geniusz mody. Tak jest w kampanii reklamowej Balenciaga na nadchodzącą jesień, w której wystąpiły Lara Stone i Kate Moss, a za obiektywem stanął Steven Klein. Wynik okazał się rewelacyjny. Dwie piękne kobiety w namiętnych pieszczotach zdominowały obraz.

Modelki pojawiają się w różnych konfiguracjach uścisków i pieszczot, które raz są czułe, innym razem natomiast agresywne i wrogie.

Ubrane zostały w dopasowane stroje z niemalże identycznych tkanin. Makijaż i akcesoria również są podobne, co czyni ich wizerunek niemal lustrzanym odbiciem. Gładko zaczesane włosy w kok z ostrymi bokobrodami uzupełniają surrealistyczne wrażenie. Zdjęcia z kampanii utrzymane są ponadto w futurystycznym tonie na szarym geometrycznym tle. Czerń i szarość strojów podkreśla bowiem wszechobecny kamień wypełniający przestrzeń wokół.

Niezależnie od kontekstu, na zdjęciach nie znajdziemy odsłoniętego ciała czy epatowania nagością. Pomimo tego obrazy są przepełnione pasją, zmysłowością i napięciem. Wszystko to sprawia, że kampanie, które realizuje Steven Klein są niesamowite i pociągające, a napewno nie są nudne.