Na początku marca ukaże się wydawnictwo zawierające zapis znakomitego koncertu Sarah Brightman, zrealizowanego przez PBS. Koncert zatytułowany „Symphony – Live in Vienna” to rejestracja występu najlepiej sprzedającej się brytyjskiej artystki sopranowej we wspaniałej wiedeńskiej katedrze Stephansdom. 

Na miejsce koncertu, który odbył się 16 stycznia 2008 r., Sarah Brightman wybrała jedno z najbardziej majestatycznych miejsc Europy. Konsekrowana w 1147 r. katedra Stephansdom słynie z gotyckiej architektury, która wraz ze szczodrą oprawą kolorystyczną koncertu, nadaje mistycznego charakteru występowi Artystki.

„To bardzo wyjątkowe miejsce” – mówi Brightman o katedrze. „Panuje tu nastrój romantyki i baśni. Kiedy tu wchodzisz to miejsce całkowicie cię pochłania. Jest ogromne, ale jednocześnie sprawia wrażenie przytulnego i odwiedzający czują się tu jak w domu. Szukałam miejsca, którego architektura sugerowałaby powiązania z wiarą. Spośród wszystkich katedr świata, ta należy do moich ulubionych, dlatego tak ważne było dla mnie, by koncert odbył się właśnie tutaj”.

Wspierana przez zespół rockowy i orkiestrę Brightman wykonała utwory z okupującego najwyższe miejsca list przebojów albumu „Symphony”, a także ulubione piosenki fanów jak „Phantom of the Opera”, „Time to Say Goodbye” i „Ave Maria”. 

Sarah wystąpiła również w duecie z kilkoma znakomitymi gośćmi, w tym z włoskim tenorem Alessandro Safiną, argentyńskim kontratenorem Fernando Limą i brytyjskim piosenkarzem Chrisem Thompsonem z formacji Mannfred Mann’s Earth Band.Wydawnictwo „Symphony – Live in Vienna” ukaże się w formacie DVD, CD, a także w komplecie CD+DVD. Na tym ostatnim znajdzie się ponad 45 minut dodatkowego materiału, w tym komentarze Sarah oraz wyjątkowy dodatek – utwór pt. „Vide Cor Meum” (audio).

„Symphony – Live in Vienna” jest efektem minionego pracowitego roku Brightman, która przez ostatnie dwie i pół dekady wypracowała sobie pozycję najlepiej sprzedającej się sopranistki na świecie. 

Sarah Brightman sprzedała ponad 26 milionów albumów i przeszło 2 miliony DVD na całym świecie. W roku 2008 Artystka wydała swój pierwszy od pięciu lat album studyjny „Symphony”, który dostał się na pierwsze miejsca list sprzedaży Billboardu w kategoriach Classical Overall Albums, Classical Crossover Albums i Top Internet Albums. Płyta uplasowała się również na 13. miejscu listy 200. Najlepszych Albumów (Billboard), co jest najwyższą pozycją, na jakiej kiedykolwiek debiutował album Sarah w Ameryce. 

W Polsce krążek „Symphony” uzyskał status Złotej Płyty.

Rok 2008 to również występ Sarah na ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i pierwsza od 2004 r. światowa trasa koncertowa po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. 

W listopadzie zeszłego roku ukazał się również pierwszy bożonarodzeniowy album Sarah Brightman zatytułowany „A Winter Symphony”.