PREMIERA: Zdarzył się cud
Sobota, 3 kwietnia o godz. 21.00


Reżyserski debiut Salmy Hayek: w sennym miasteczku figura Jezusa zaczyna płakać krwawymi łzami…

W małym, sennym miasteczku pod meksykańską granicą, z którego wszyscy tylko uciekają, figura Jezusa zaczyna płakać krwawymi łzami. Jak mieszkańcy zareagują na ten cud? I czy to naprawdę cud – a może tylko bardzo chcą go lokalne media? I czy spektakularne znaki muszą ważyć więcej niż małe, codzienne cuda, jakie zdarzają się w zabieganym życiu?

„Poruszający i pozbawiony taniego sentymentalizmu” – pisano o filmie. Chwalono solidną grę gwiazdorskiej obsady: Petera Fondy (Swobodny jeździec) jako księdza Russella, próbującego zachować zdrowy rozsądek w niełatwej sytuacji, telewizyjnej weteranki Mare Winningham (Chirurdzy) jako właścicielki kawiarni i panamskiego muzyka, aktora i polityka Rubena Bladesa jako jej sekretnego wielbiciela. Zwraca też uwagę 13-letni Eddy Martin, po raz pierwszy występujący na ekranie. 

Za swój reżyserski debiut Salma Hayek zdobyła nagrodę Emmy w kategorii filmu familijnego. Obraz był nominowany do czterech kolejnych Emmy oraz trzech innych nagród.

Tytuł oryginalny: The Maldonado Miracle
Produkcja: USA 2003
Reżyseria: Salma Hayek
Obsada: Peter Fonda, Mare Winningham, Ruben Blades, Eddy Martin, Bill Sage, Soledad St. Hilare i inni.PREMIERA: Maria, matka Jezusa
Niedziela, 4 kwietnia o godz. 21.00


Christian Bale, Pernilla August i Geraldine Chaplin w opowieści o kobiecie, która stała się symbolem wiary i nadziei.

Szesnastoletnia Maria jest głęboko zakochana w Józefie, 30-letnim cieśli, którego Rzymianie wysłali do pracy daleko od Nazaretu. Kiedy po długiej nieobecności Józef wraca, zastaje Marię ciężarną i zagrożoną ukamieniowaniem jako cudzołożnicę. Maria opowiada mężowi, iż pięć miesięcy wcześniej przybył do niej Archanioł Gabriel z wiadomością, że została wybrana na przyszłą matkę Syna Bożego. Józef w to uwierzy dopiero, gdy Gabriel odwiedzi także jego. 
Para jedzie na spis ludności do Betlejem, gdzie Maria rodzi Jezusa. Od ubogiej stajenki, poprzez ucieczkę do Egiptu, przejęcie warsztatu po śmierci Józefa, chrzest udzielony przez Jana Chrzciciela, nauczanie i zyskiwanie wyznawców aż po cuda czynione przez Jezusa – Maria zawsze wspierała swego syna i była z niego coraz bardziej dumna. Duma zamienia się w przerażenie, gdy Jezus wyznaje matce, iż umrze w Jerozolimie. Maria próbuje być silna, ale to, co nastąpi, byłoby zbyt trudne do zniesienia dla każdej matki…

W roli Chrystusa oglądamy Christiana Bale’a na rok przed American Psycho, który to film przyniósł mu sławę. Marię miała zagrać Madonna, ale wycofała się na trzy tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć. Producenci zaprosili więc Szwedkę Pernillę August (nagroda dla najlepszej aktorki w Cannes 1992), która właśnie podbijała amerykańską publiczność rolą matki Anakina Skywalkera w Mrocznym widmie. Jako św. Elżbieta wystąpiła Geraldine Chaplin. 

Tytuł oryginalny: Mary, Mother of Jesus
Produkcja: USA 1999
Reżyseria: Kevin Connor
Obsada: Pernilla August, Christian Bale, Geraldine Chaplin, Melinda Kinnaman, Anna Mathias, David Threlfall i inni.

PREMIERA: Dar miłości
Sobota, 10 kwietnia o godz. 21.00 


Debbie Reynolds w opartej na faktach historii 17-latka, który oddaje własną nerkę ukochanej babci, stawiając pod znakiem zapytania swą karierę sportową.

Daniel Huffman miał 15 lat, gdy po rozwodzie rodziców spowodowanym alkoholizmem matki zamieszkał wraz z siostrą u dziadków. Dobrze się z nimi czuł, nawiązał zwłaszcza silną więź z babcią, która bardzo wspierała futbolową pasję wnuka. Daniel zdobył stypendium sportowe, gdy nagle ojciec zabrał go wraz z siostrą do siebie i swej nowej narzeczonej. W tym czasie babcia mocno podupada na zdrowiu i Daniel wraca, by zamieszkać z nią i się nią opiekować. Gdy stan starszej pani się pogarsza i okazuje się, że jedynym ratunkiem jest przeszczep nerki, 17-letni Daniel decyduje się oddać jej swoją. Nie słucha argumentów babci, że być może już nie będzie mógł grać.
Przeszczep udaje się, ale Daniel zamyka się w sobie, odmawia oglądania meczów i choć zapewnia babcię, że absolutnie nie żałuje oddania nerki, widać, że nie jest szczęśliwy. Okazuje się jednak, że jest sposób, by jego życie dalej wiązało się z futbolem…

W roli Daniela oglądamy 22-letniego wówczas Eldena Hensona, solidnego aktora epizodycznego niezliczonych seirali, w roli jego trenera wystąpił Ed Marinaro (Posterunek przy Hill Street), a jako babcia błyszczy Debbie Reynolds (Deszczowa piosenka). 
Film otrzymał dwie nominacje do nagrody Emmy w kategorii filmu familijnego (w tym jedną dla Debbie Reynolds) oraz do Young Artist Awards. 

Prawdziwy Daniel Huffman pojawił się w filmie jako statysta – razem ze swą dziewczyną siedzieli na trybunie podczas meczów.

Tytuł oryginalny: A Gift of Love: The Daniel Huffman Story
Produkcja: USA 1999
Reżyseria: John Korty
Obsada: Debbie Reynolds, Elden Henson, Ed Marinaro, Dan MacDonald, Allegra Denton i inni.

PREMIERA: Kobiety Kennedych
Sobota, 17 kwietnia o godz. 21.00 część 1 i 2
Niedziela 18 kwietnia o 21.00 część 3 i 4


Były kimś więcej niż waszyngtońskimi żonami… były żonami Kennedych!

20 lat triumfów, skandali, sytuacji bez wyjścia i ciężkiej pracy wieńczonej sukcesami – oto życie klanu Kennedych, trzech najbardziej charyzmatycznych braci w politycznej historii USA. Ich żony staną się kobietami najbardziej podziwianymi i najbardziej niezrozumianymi, a także otoczonymi największą zawiścią. 
Film jest pierwszą próbą tak dogłębnego pokazania życia Jackie (żony zamordowanego prezydenta Johna Fitzgeralda), Ethel (żony prokuratora generalnego Bobby’ego) i Joan (żony senatora Teda). Zagląda do kuchni, sypialni i gabinetów politycznych, przenosi widzów z Waszyngtonu do Europy i do Hollywood. Żony Kennedych to trzymają się razem, by walczyć z adwersarzami ich mężów – to pozwalają, by kłamstwa i sekrety je poróżniły. Jak wysoką cenę przyjdzie im zapłacić za polityczne kariery ich mężów i za własne marzenia i ambicje? 

W rolę Pierwszej Damy Jacuqeline Kennedy wcieliła się Jill Hennessy, późniejsza bohaterka serialu Jordan. Jako Ethel oglądamy Lauren Holly (Czego pragną kobiety?), a jako Joan – Leslie Stefanson (Córka generała).

Serial nominowany do Emmy (za muzykę) i Golden Satellite Award (za role Hennessy i Holly).

Tytuł oryginalny: Jackie, Ethel, Joan: The Women of Camelot
Produkcja: USA 2001
Reżyseria: Larry Shaw
Obsada: Jill Hennessy, Lauren Holly, Leslie Stefanson, Daniel Hugh Kelly, Robert Knepper, Matt Letscher i inni.
Liczba odcinków: 4PREMIERA: Bliscy nieznajomi
Sobota, 24 kwietnia o godz. 21.00

Tyne Daly (Potyczki Amy) w dramacie o małżeństwie, w którym przemoc zastąpiła miłość. 

Telewizyjny dramat z życia pary, której wzajemna miłość nie jest w stanie przezwyciężyć niszczycielskiej siły stresu i wzajemnych pretensji. Starzejący się mąż nie potrafi znieść problemów w pracy, źle się czuje ze swym wiekiem i z zazdrością o młodszą żonę; zaczyna obwiniać ją o wszystkie swoje kłopoty, posuwając się aż do psychicznego i fizycznego znęcania.

Za drugoplanową rolę Karen aktorka Tyne Daly (Potyczki Amy) zdobyła swą pierwszą (z dziewięciu) nominację do nagrody Emmy. W roli agresywnego męża oglądamy Dennisa Weavera, kojarzonego głównie z westernem tak kinowym, jak telewizyjnym; dręczoną żoną jest Sally Stuthers (Kochane kłopoty), zaś na dalszym planie pojawia się jedna z sióstr Johna Travolty, Ellen.

Tytuł oryginalny: Intimate Strangers
Produkcja: USA 1977
Reżyseria: John Llewellyn Moxey
Obsada: Dennis Weaver, Sally Struthers, Tyne Daly, Larry Hagman, Melvyn Douglas i inniPREMIERA: W ramionach zabójcy 
Niedziela, 25 kwietnia o godz. 21.00Jacklyn Smith (Aniołki Charliego) szuka mordercy: okaże się nim jej chłopak czy jej policyjny partner?

Detektyw Maria Quinn znajduje ciało narkotykowego barona. Śledztwo, które musi w tej sprawie poprowadzić, będzie miało niejeden zaskakujący punkt zwrotny, nie raz zboczy też w ślepą uliczkę. Nowy partner Marii, detektyw Vinnie Cusack od początku podejrzewa chłopaka policjantki, Briana. Wychodzą na jaw wstydliwe tajemnice Briana – ale czy sam Vinnie, policyjna legenda, jest tak czysty, jak twierdzi? 

Trzymający w napięciu kryminał jest gratką zwłaszcza dla wielbicieli Jacklyn Smith (Aniołki Charliego) i Johna Spencera (Prezydencki poker). Tytuł oryginalny: In the Arms of a Killer
Produkcja: USA 1992
Reżyseria: Robert E. Collins
Obsada: Jacklyn Smith, John Spencer, Nina Foch, Linda Dona, Robert Miranda, Gerald S. O’Loughlin i inni.