Czego potrzeba współczesnej kobiecie, aby stała się człowiekiem sukcesu? W jaki sposób powinna realizować swoje marzenia zawodowe? Jak dokonywać autoprezentacji? Kwestiom zawodowej aktywności kobiet na nowoczesnym rynku pracy poświęcona została konferencja „Dasz radę!”, która odbyła się 6 marca br. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Dla Pań przygotowano nie tylko ciekawe prelekcje, ale także warsztaty podczas których można było dowiedzieć się, w jaki sposób zadbać o profesjonalny wizerunek. Atrakcją wieczoru był pokaz mody znanej polskiej projektantki - Ewy Minge. Partnerem wydarzenia była firma Praktiker, z kolei gościem honorowym spotkania była Jolanta Kwaśniewska. 

Konferencja odbyła się z okazji Dnia Kobiet. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięło udział około dwóch tysięcy gości, a sala Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wypełniona została po brzegi. Spotkanie podzielone zostało na trzy bloki tematyczne: debatę merytoryczną, warsztaty stylu i pokaz mody światowej sławy projektantki Ewy Minge. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Małgorzaty Mańki – Szulik, Prezydent Zabrza. 
Podczas konferencji rozmawiano m.in. na temat kobiecego stylu zarządzania, o instytucjach rynku pracy i działaniach pomocowych dla kobiet. W debacie uczestniczyli politycy, prezesi firm, urzędnicy, m.in.: Elżbieta Bieńkowska – Minister Rozwoju Regionalnego, Małgorzata Handzik – europosłanka, Tomasz Górski – wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, a także Jolanta Kwaśniewska – gość honorowy spotkania. 
Ponadto dla pań przygotowano warsztaty „Pokaż się z najlepszej strony”, podczas których można było podpatrzeć, w jaki sposób należy zadbać o swój profesjonalny wizerunek: makijaż, fryzurę oraz ubiór. 
Panie mogły również dowiedzieć się, jak stylowo i nowocześnie urządzić mieszkanie lub dom. Firma Praktiker przygotowała ekspozycję, na której zaprezentowano efektowne aranżacje wnętrz. Spotkanie zakończył pokaz mody Ewy Minge. W pierwszej jego części projektantka zaproponowała zebranym gościom kobiece i profesjonalne stroje biznesowe. Drugą zaś część stanowił pokaz haute couture najnowszej kolekcji Ewy Minge, która w Zabrzu miała swoją polską premierę