Zakup kremu to teraz żaden problem – półki w drogeriach i aptekach uginają się od produktów w różnych przedziałach cenowych i wiekowych, a każdy obiecuje inne działanie: jeden ujędrni, drugi nawilży, trzeci wygładzi zmarszczki. Często jednak wystarczy popatrzeć na ulotki kosmetyków, aby przekonać się, że krem przeciwzmarszczkowy niewiele różni się od zwykłego nawilżającego. Dodajmy do tego konserwanty, substancje zapachowe i barwniki wywołujące alergie, “zapychacze” powodujące zanieczyszczenie skóry. Jak tego wszystkiego uniknąć? Skomponować kosmetyk własnoręcznie!
W sklepach Biochemia Urody (www.biochemiaurody.com), Zrób Sobie Krem (www.zrobsobiekrem.pl) lub Mazidła (www.mazidla.com) mamy szeroki wybór składników stosowanych przy wyrobie kosmetyków. Możemy zrobić własny krem, tonik, balsam do ciała itd. Jeżeli nie mamy pojęcia, od czego zacząć – na każdej ze stron znajdziemy odpowiednie wskazówki. Kiedy już się z nimi zapoznamy – do dzieła!

Pomyśl tylko, o czym marzysz: zlikwidować przebarwienia? Odżywić skórę? Bezpiecznie pielęgnować wrażliwą cerę? Masz do dyspozycji cały arsenał substancji aktywnych z dokładnym opisem ich działania.
Jedyną wadą ręcznie robionego kosmetyku może być to, że konsystencja nie będzie tak przyjemna, jak w produkcie drogeryjnym. Ponadto specyfiki ręcznie robione należy zużywać od razu – nie zawierają konserwantów. Jednak korzyści z używania swoich własnych środków do pielęgnacji skóry sprawiają, że te drobne niedogodności przestają mieć znaczenie. Smaruj śmiało – wreszcie wiesz, czego używasz:)