Wszystkie dzieci wydają się być zafascynowane tęczą. I choć wraz z wiekiem to zauroczenie wcale nie mija, to jednak w najwcześniejszych latach życia to rzadkie zjawisko atmosferyczne wywołuje najwięcej emocji. Częściowo może dlatego, że często pojawia się w bajkach i opowiadaniach jako zwiastun czegoś dobrego lub jako znak kierujący do ukrytego skarbu. Nic dziwnego, coś tak ładnego i kolorowego nie może przywoływać żadnych złych skojarzeń. Teraz jednak możesz ucieszyć swoje dziecko kupując mu jego własną tęczę do pokoju. I jest to zdecydowanie bardziej realne niż podarowanie mu gwiazdki z nieba!

Firma Uncle Milton od niedawna proponuje w swojej ofercie tęczowy projektor. Jest to nieduże urządzenie, które dzięki diodom LED wyświetla w pomieszczeniu piękny i kolorowy strumień światła. Wystarczą do tego jedynie cztery baterie AAA. Tęcza na ścianie i suficie pozwoli dziecku szybciej zasnąć i da poczucie bezpieczeństwa. Najbardziej przydatna może okazać się zimą, kiedy za oknem jest szaro, a o szyby pukają gałęzie drzew rozbujane wichurą. Zresztą w takich warunkach pogodowych projektor może umilić czas także dorosłym osobom. Jakby bowiem nie patrzeć, robi bardzo nastrojowy klimat, a z zachwytu nad efektami świetlnymi raczej się nie wyrasta. Zwłaszcza jeśli, jak większość ludzi, jest się typem wzrokowca.

Koszt takiego urządzenia to raptem około 20 dolarów, co jest jego dodatkowym plusem. Ciekawostką jest także fakt, że tęcza pojawia się w pomieszczeniu, gdy tylko ruszy się ręką przy czujniku zamontowanym na projektorze. Jedyną uwagą jest to, że ze sprzętu nie powinny korzystać dzieci poniżej 3 roku życia, gdyż znajduje się przy nim kilka drobnych elementów. Ale i z tym można sobie poradzić, stawiając urządzenie poza zasięgiem dziecięcych rączek, na przykład na szafie. A warto, bo wspaniałe wrażenia gwarantowane!