W środowy wieczór przerzucając kanały w telewizorze trafiłem na film z Clintem Estwoodem i okazało się , że dzieła z jego postacią mają swój cykl na TVN-ie. Polska telewizja ma to do siebie, że lubi serwować nam powtórki starych filmów i choć zwykle znamy dialogi już na pamięć, to jednak osobom , które dobierają program wcale to nie przeszkadza(a nam  
dowcipy z Kevinem w święta juz się przejadły). 
Jednak dla mnie Clint to coś innego, facet jest chodzącą legenda kina, a filmy przez niego wyreżyserowane wciąż wychodzą i co lepsze nadal się dobrze sprzedają. Można tu wymienić choćby takie obrazy jak „ Za wszelką cenę” ( Oscar za najlepszy film 2005) czy ostatnio wyświetlany w kinach „Gran Torino”.

Każdy kto widział „Bez przebaczenia”(Oscar za najlepszy film i reżyserie) na pewno zachował w pamięci finałową scenę kiedy główny bohater, żeby pomścić swojego przyjaciela wchodzi do baru pełnego stróżów prawa, którzy szykują się do pogoni za nim . Wtedy szeryf grany przez Gene'a Hackman'a (rola, za którą dostał Oscara) mówi: „Ty jesteś William Munny z Missouri zabójca kobiet i dzieci”. W odpowiedzi słyszymy: „Tak, zabijałem kobiety i dzieci. Zabiałem wszystko co się rusza, a teraz przyszedłem zabić ciebie, za to co zrobiłeś Nedowi.”.- Co najlepsze w tej całej historii, film wcale nie jest przesadzony.

Obraz „Bird” przedstawiający życie i tragiczną śmierć legendarnego saksofonisty. Charliego Parkera, w którego rolę wcielił się Forest Whitaker, genialnie oddaje klimat klubów jazzowych ameryki lat pięćdziesiątych. Za reżyserię filmu Eastwood otrzymał złoty glob. 
Do mistrzów westernu należy z pewnością reżyser Sergio Leone, a jego ekranizację urastają do rangi sztuki ze świetną muzyką Ennio Morricone w tle. Właśnie w jego filmach główne role gra nie kto inny jak Clint . Finałowa scena z „Dobry Zły i Brzydki” ma na youtubie ponad milion wyświetleń. 
Zastanawiające jest ,że wielu z nas nie pamięta czasów kiedy filmy z tym facetem były młodsze od nas samych. Esstwood występuje już 60 lat i wciąż się rozwija. Zaczynał jako aktor, następnie zaczął reżyserować, a ostatnio też komponuje muzykę do swoich filmów. Oby ten progres potrwał jeszcze jakiś czas, bo niewiadomo czym może nas zaskoczyć