Czy jesteście ofiarami kredytowej histerii i spłacacie nieadekwatnie drogi dom, nabijając kasę banksterom ?


Jeżeli tak, nie czekajcie ani chwili, zróbcie wszystko, żeby sprzedać mieszkanie, pakujcie walizki i lećcie do Tajlandii. Tam wystarczy 9 tysięcy dolarów, żeby stworzyć własne lokum. Co ciekawe, będzie to designerski dom otoczony rajską przyrodą. Koszty życia również was nie zaskoczą. Za kilka dolarów dziennie dostaniecie znakomitej klasy jedzenie i wystarczy wam jeszcze na masaż, wykonywany przez atrakcyjną Tajkę lub mniej atrakcyjnego Taja.


Tą drogą podążył fotograf i muzyk Steve Areen. Jego dom powstał na plantacji Mango jednego z przyjaciół, którzy również związali swoją przyszłość z Azją. Dom powstał dzięki intensywnej, acz niespiesznej pracy trójki tajskich budowlańców. Murowany budynek przypomina ideę igloo, oferując wystarczający komfort życia dla singla. Łączny koszt inwestycji wyniósł 9.000 dolarów. Za taką kwotę w Europie możecie co najwyżej zakupić używany kamper i tułać się po podmiejskich parkingach.


Unikalna metoda tworzenia budynków z betonowych bloków należy do tajskich budowlańców. Być może to koncepcja na nowy biznes budowlany, który można zaimplementować w Polsce ? Inspirujące...