Stoisz przed wyborem nowego ogrodzenia dla swojej działki? Przeanalizowałeś plusy i minusy różnych rozwiązań i wybór padł na panele ogrodzeniowe? Świetnie! Jednak pewnie zastanawiasz się, czy powinieneś wykonać ich montaż samodzielnie i oszczędzić pieniądze, czy może jednak zatrudnić w tym celu specjalistyczną firmę zajmującą się montażem ogrodzeń? Wybór może wydawać się trudny, jeśli jednak nie masz odpowiednich narzędzi oraz wiedzy, to zlecenie tego zadania profesjonalistom może okazać się lepszym rozwiązaniem.

Panele ogrodzeniowe - czy to dobre rozwiązanie dla każdego?

Jeśli zastanawiasz się jednak czy panel ogrodzeniowy to dobre rozwiązanie do stworzenia Twojego ogrodzenia, to musisz poznać plusy i minusy tego rozwiązania. Wiele osób decyduje się na taki rodzaj ogrodzenia i jest z niego zadowolona.

Minusy paneli ogrodzeniowych

Do minusów paneli ogrodzeniowych na pewno należy zaliczyć fakt, że nie zyskasz żadnej prywatności decydując się na to rozwiązanie. Jeśli nie posadzisz drzewek czy krzewów blisko ogrodzenia, to niestety będziesz musiał liczyć się ze spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów.

Do minusów możemy również zaliczyć niską wytrzymałość na deformację oraz odkształcenia, jednak dotyczy to tylko przypadku, gdy panel ogrodzeniowy został wykonany z cienkiego drutu.

Plusy paneli ogrodzeniowych

W tym zestawieniu zdecydowanie możemy stwierdzić, że wybór paneli ogrodzeniowych ma więcej plusów niż minusów. Wiele osób zadaje sobie pytanie: Czy ogrodzenia panelowe są trwałe? I tutaj możemy zdecydowanie odpowiedzieć, że tak! Jednak należy wziąć pod uwagę grubość drutu. Panel ogrodzeniowy nie powinien być wykonany z najcieńszego drutu. Jeśli chcesz sprawić sobie ogrodzenie na lata, to zdecyduj się na panel ogrodzeniowy z grubszego drutu.

Plusem jest także wygląd paneli ogrodowych. Wybierając ten rodzaj ogrodzenia, możesz być pewien, że będzie pasował do większości stylów domu. Dodatkowo możesz zdecydować się na podmurówkę, która zmieni nieco wygląd ogrodzenia czy ozdobne gabiony. Obsadzenie paneli ogrodzeniowych pnącymi roślinami czy wysokimi krzewami sprawi, że odgrodzisz się od ulicy i spojrzeń innych osób.

Warto również zwrócić uwagę na cenę takiego ogrodzenia. Patrząc na dostępne na rynku rozwiązania i rodzaje płotów śmiało można stwierdzić, że panele ogrodzeniowe to jedna z najtańszych opcji. Wiele osób obawia się, że niska cena może przełożyć się na jakość materiałów, jednak nic bardziej mylnego. Inwestując w to rozwiązanie, otrzymamy wysokiej klasy ogrodzenie, które posłuży nam przez wiele lat.

Panele ogrodzeniowe – samodzielny montaż czy pomoc specjalistów?

Przed przystąpieniem do wykonania montażu paneli ogrodzeniowych powinieneś przemyśleć kilka istotnych kwestii, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję. Pierwsze pytanie, jakie powinieneś sobie zadać, to: czy masz odpowiednie narzędzia do montażu oraz, czy potrafisz go wykonać. Pamiętaj, że obejrzenie filmiku na YouTube często może nie wystarczyć, a firmy, które zajmują się montażem paneli ogrodzeniowych, nie chcą przychodzić montować ogrodzeń, które już ktoś zaczął wykonywać, ponieważ często potrzeba wiele przeróbek i poprawek, przez co zajmuje to więcej czasu niż montaż od A do Z przez specjalistów. Zastanów się więc, czy na pewno masz odpowiednie kompetencje do wykonania montażu. Jeśli nie masz również potrzebnych narzędzi, to pamiętaj, że ich koszt może być dość wysoki, zwłaszcza jeśli będziesz chciał wykonać podmurówkę dla paneli ogrodzeniowych. Niekiedy osoby, które podjęły się montażu samodzielnie, po przeliczeniu wszystkich kosztów stwierdziły, że zatrudnienie specjalistów, którzy mają odpowiedni sprzęt, kosztowałoby go nie wiele więcej, a dodatkowo zaoszczędziliby oni dużo nerwów związanych z nieprzewidzianymi problemami podczas montażu.

Jeśli wiesz, że montaż paneli to nie jest zadanie dla Ciebie, to warto zatrudnić w tym celu specjalistów. Pamiętaj jednak, aby nie wybierać pierwszej lepszej firmy, która ma tę usługę w swojej ofercie. Prześledź najpierw różne firmy w Internecie, poczytaj opinie lub zapytaj rodzinę, kogo mogą Ci polecić w tym celu. Staraj się jednak unikać zlecania tego zadania swoim znajomym, ponieważ możesz potem się krępować w zwróceniu uwagi na niepoprawne wykonanie montażu paneli ogrodzeniowych. Zatrudniając profesjonalną firmę, możesz liczyć na najwyższą jakość wykonania oraz terminowość. Firmy, które proponują takie usługi, najczęściej doradzą rozwiązanie, które będzie najlepsze dla Ciebie np. czy potrzebna jest podmurówka, czy nie, ponieważ w przypadku niektórych miejsc warto ją wykonać (podmokłe miejsca).

Jeśli zależy Ci na trwałym i solidnym ogrodzeniu, to warto zdecydować się na panele ogrodzeniowe wykonane przez specjalistów, którzy montaż ogrodzeń wykonują przez wiele lat i znają się na swojej pracy.