Vincent Callebaut Architectures, biuro architektoniczne z Francji, wyznacza trendy architektoniczne i jest jednym z światowych liderów w dziedzinie zrównoważonej architektury. Przykładem filozofii wyznawanej przez twórców zespołu architektonicznego jest projekt ekologicznego Resortu Nautilus na Filipinach. Eko-Resort może stać się jednym z najbardziej zaawansowanych ośrodków rekreacyjnych, jaki kiedykolwiek zaprojektowano.

Ośrodek Nautilus ma zostać wyposażony w obracające się budynki, które będą optymalnie pobierały energię słoneczną i gospodarowały jej zasobem. Nie zabraknie kolektorów słonecznych i urządzeń do recyklingu substancji szkodliwych dla środowiska. Przewidziano podwodne turbiny i zielone nasadzenia na dachach, które wzmocnią warstwę izolacyjną budynków.

Nautilus, kiedy powstanie, będzie obejmował całą gamę nowoczesnych technologii, które równoważą niekorzystny wpływ człowieka na środowisko naturalne. Perspektywiczna koncepcja architektoniczna to fenomenalne wykorzystanie wiedzy i technologii przy tworzeniu obiektów przyjaznych dla środowiska.