Singapurskie studio projektowe Spacedge stworzyło projekt nowoczesnego hotelu butikowego. Hotel Mono to niewielka minimalistyczna przestrzeń, w której mieści się zaledwie 46 pokoi. To, co wyróżnia obiekt, to monochromatyczna stylistyka, tworząca niepowtarzalne wrażenie. Cały budynek, na zewnątrz i w środku, jest prawie w całości czarno-biały.

Butikowy hotel położony jest w tętniącej życiem dzielnicy Singapuru. W przeszłości w tym miejscu mieściło się sześć sklepów wybudowanych w latach 90. ubiegłego stulecia.

Nowy obiekt łączy funkcjonalność z nowoczesnym wzornictwem i najnowszymi technologiami. Zachowano jednak niektóre oryginalne elementy z lat 90. oraz zapewniono gościom idealne warunki do relaksu.

Każdy pokój w Hotelu Mono jest nieco inaczej zaprojektowany i wyposażony w wykonane na zamówienie meble. Pobyt tutaj za każdym razem może więc dostarczać odmiennych wrażeń.

Nocleg w hotelu kosztuje 101 dolarów, co jest dobrą ceną z uwagi na doskonałą lokalizację, pozwalającą na zwiedzanie i poznawanie kultury miasta.