Architekt Svetozar Andreev we współpracy z Eleną Britanishskaya zaproponował przekształcenie zniszczonego „lazurowego okna”Malty w stalową przestrzeń.  Tieqa Żerqa, popularnie znana jako lazurowe okno, była ikoną wysp maltańskich, jednak po burzy w marcu 2017 skalny łuk zawalił się i zniknął w morzu.

Projekt „serce Malty”ma na celu stworzyć nowy wizualny punkt orientacyjny. Ma to być wielokątna forma architektoniczna z lustrzanymi stalowymi ścianami, która wtopi się w krajobraz i będzie mieć ten sam rozmiar oraz proporcje co oryginalny łuk wapienny.

Propozycja architektów przewiduje nową strukturę obejmującą ponad 5000 metrów kwadratowych powierzchni rozmieszczonej na pięciu spiralnych poziomach. Każdy z poziomów będzie symbolizował tysiąc lat historii maltańskiej. Wszystko to ma być ozdobione dynamicznym pokazem laserowym. Pomysł został przedłożony władzom maltańskim i czeka na akceptację. Andreev opisuje projekt  jako „idealny pomnik i symbol połączenia nowoczesności i natury, czasu i historii oraz jako świadectwo wytrwałości ludzkiego ducha”.

Wielka lustrzana stalowa konstrukcja ma stanowić doskonałą inwestycję dla przyszłości Malty, jako miejsce przyciągające swoim unikalnym wyglądem turystów.  Architekt do stworzenia budowli proponuje wykorzystanie najnowszych technik i materiałów, które dostępne są w najbliższym otoczeniu, tym samym odzwierciedlając bogactwo zasobów bliskich terenów. Umożliwi to realizację projektu przy zachowaniu istniejącego naturalnego krajobrazu wybrzeża.