Ten, kto interesuje się rozwojem rynku wnętrzarskiego i dba o przedmioty, które ma w domu, powinien wiedzieć, że dużo większą klasę i dobry smak pokazujemy, kupując unikatowe produkty znanych projektantów niż modne i drogie markowe sprzęty, produkowane hurtowo.

Poza tym bardzo dobrze postrzegane jest wspieranie rozwoju polskiego wzornictwa, które jest na wysokim poziomie. Jeżeli nie mamy rozeznania w tym temacie, można przejrzeć katalogi z ostatnich międzynarodowych targów designu w Mediolanie, które trwały od 13 do 27 września 2015.

Podczas takich wydarzeń, na które zjeżdżają się ludzie z całego świata, widać jak wysoko cenieni są polscy projektanci przemysłowi na świecie. Trudno więc nie doceniać ich w Polsce.

Najsłynniejsze nazwiska i wybrane projekty

1. Oskar Zięta – znany na całym świecie polski projektant, którego stołki z dmuchanej stali PLOPP obiegły wszystkie kontynenty. W luksusowym apartamencie taki stołek może być traktowany także jako industrialna rzeźba. Dostępne są różne produkty wykonane z dmuchanej stali. PLOPP to elegancki i bardzo popularny wśród znawców designu projekt.

2. Tomek Rygalik – drugi polski projektant znany na całym globie, dzięki swojej międzynarodowej współpracy z markami takimi, jak m.in.: Siemens, Ideal Standard, Moroso, Heineken, Ikea, Noti. Pełnił także rolę architekta podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Stworzył wiele pięknych mebli. Jednak dzięki polskiej prezydenturze w UE zaczął rozświetlać także światowe wnętrza swoimi lampami Genotyp.

3. Nikodem Szpunar – bardzo młody i bardzo znany w Europie i Azji projektant, który zasłynął dzięki lampie o wdzięcznej nazwie „Komar”, charakteryzującej się prostotą i unikatowym pięknem.

4. Roman Modzelewski – znany projektant, którego fotel RM58 zachwycił świat już pół wieku temu. Powrócił w tym roku, na targach w Mediolanie, jako twórca fotela do masowej produkcji, na co wielu czekało latami. Jest to niejako „biały kruk” tych targów. Polski design już za chwilę zagości na światowych salonach, bowiem lista oczekujących jest ogromna.

5. Piotr Kuchciński – znany polski projektant, którego meble z serii Trefl także ukazały się w To wariacja na temat stołka – Trefl przypomina czterolistną koniczynę. Piotr znany jest także z projektów ekskluzywnych mebli – od foteli i krzeseł po kanapy i sofy.

Luksusowe apartamenty – Warszawa sprzedaż rozpoczęła już rok temu

Eleganckie i modne wykończenie wnętrz to czynnik, który powinien wyróżniać luksusowe apartamenty. Warszawa sprzedaż ekskluzywnych mieszkań uczyniła jednym ze swoich atutów. Najbardziej prestiżowy budynek apartamentowy w Warszawie – Cosmopolitan Twarda 4 – idealnie nadaje się do promowania polskiego designu. Jeżeli myślimy jak inwestorzy i apartament typu premium traktujemy, jako inwestycję, potraktujmy tak samo polski design.