Wybór odpowiednich mebli do domu jest bardzo ważny – praktyczny i odpowiednio dobrany sprzęt pomoże Ci wygospodarować dodatkowe miejsce w pomieszczeniu, poprawi wygląd wnętrza i komfort jego użytkowania. Sprawdź jak najlepiej wykorzystać dostępną dzięki meblom przestrzeń.

1. Szafa na ubrania

Black Red White, kolekcja Domenica

Idealnym meblem do sypialni jest duża, dwudrzwiowa szafa z kolekcji Domenica od Black Red White. Możesz dopasować ją do swoich potrzeb - dostępne są modele w różnych rozmiarach, możesz wybrać też kolor sześciu paneli frontowych. Black Red White daje Ci też pełną swobodę w aranżacji wnętrza szafy – wszystkie półki i szuflady możesz zamontować według własnego uznania.

2. Komoda na buty i swetry

To idealny mebel dla miłośników mody. Jeżeli masz dużo par butów, które chcesz trzymać w jednym miejscu – umieść je w komodzie. Duża liczba wysuwanych szafek pozwoli Ci posegregować buty według ich przeznaczenia (np. zimowe, letnie, eleganckie, sportowe).

W komodzie możesz przechowywać także swetry i bluzy – dzięki temu zaoszczędzisz więcej  miejsca w szafie.

3. Biurko na przybory szkolne i podręczniki

Mebel, przy którym będziesz pracował, a Twoje dziecko będzie się uczyło, powinien znaleźć się w każdym domu. Siedząc przy biurku, dbasz o prawidłową postawę ciała i wolniej się męczysz.

Aby twoje dziecko nie odrywało się od pracy w poszukiwaniu szkolnych książek lub długopisów, wybierz dla niego biurko, które ma wmontowaną podwójną szafkę oraz szufladę – będzie mogło tam przechowywać wszystkie przybory szkolne.

Wybierając biurko, zwróć uwagę, aby zamykane szafki miały odpowiednią wysokość, tak aby można było tam postawić duże atlasy lub encyklopedie.

4. Regały na książki

Jeżeli lubisz czytać książki i masz ich bardzo dużo, pochwal się swoją kolekcją. Wybierz regały z otwartymi półkami, na których umieścisz wszystkie swoje ulubione lektury.

Black Red White, kolekcja Nepo

Pamiętaj, że regały powinny mieć różne wysokości, tak, aby można było zmieścić w nich zarówno książki niewielkich rozmiarów, jak i te bardzo duże. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór regałów z dużą liczbą przegródek, które pomogą Ci uporządkować Twoje rzeczy.

5. Łóżko na pościel i książki

Jeżeli chcesz zyskać dodatkową przestrzeń na swoje przedmioty, wybierz łóżko z dodatkowymi szafkami pod materacem.

W kolekcji Nepo dostępny jest mebel do spania ze skrytkami, w których możesz przechowywać drugi komplet pościeli. Jeżeli często czytasz wieczorami, schowaj pod spodem swoje ulubione książki.

6. Szafka nocna na drobne przedmioty

Przedmioty, które warto mieć w zasięgu ręku w nocy i tuż po obudzeniu to:

 

  • Telefon komórkowy z budzikiem, abyś zawsze wstał na czas.
  • Dobra książka, abyś mógł poczytać nawet w środku nocy.
  • Szklanka wody, aby szybko ugasić pragnienie.

 

Najlepszym miejscem do ich przechowywania jest szafka nocna. Wybierz taką, w której będziesz mógł ustawić swoje rzeczy na widoku oraz schować je do wysuwanej szuflady. Niewidoczna dla oka gościa, zamknięta półka będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli na chwilę chcesz schować wszystkie przedmioty codziennego użytku, które stoją na blacie. Dobrym wyborem jest także szafka podwieszana, połączona z łóżkiem. Wolną przestrzeń będziesz mógł swobodnie posprzątać i odkurzyć.

7. Kufer na zabawki i gry

Black Red White, kolekcja Caps

Warto zadbać o porządek w pokoju dziecięcym. Kufer z kolekcji Caps od Black Red White to doskonałe miejsce do trzymania zabawek Twojego dziecka. Na dnie pojemnika umieść największe przedmioty – gry planszowe, rzadko używane książki. Aby nie zniszczyć delikatnych zabawek, na wierzchu powinieneś umieścić maskotki i inne drobne oraz delikatne przedmioty. Decydując się na kufer, zyskujesz dodatkowe miejsce do siedzenia. Umieść na nim wygodne, kolorowe poduszki. Taki  „fotel” sprawdzi się doskonale, gdy będziesz organizował swojemu dziecku przyjęcie urodzinowe.

Sprawdź inne meble, które pomogą Ci zaoszczędzić miejsce w pokoju. Zajrzyj tutaj i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.