Dlatego już zawczasu warto przeglądać aranżacje wnętrz aby zainspirować się i odnaleźć styl, który najbardziej z nami koresponduje i będzie idealnie pasował do wnętrz.

Aranżacje wnętrz do niewielkich mieszkań

Niewielkie metraże mogą być wielkim wyzwaniem. Jak funkcjonalnie zaplanować małą przestrzeń, aby było jednocześnie wygodnie, przytulnie i uniknąć natłoku przedmiotów? Projektanci wnętrz mają na to kilka sprawdzonych sposobów. Przede wszystkim warto postawić na jasne kolory, które sprawią, że mieszkanie wyda się większe. Po drugie, lepiej jest zrezygnować z dużej ilości dekoracji i zwrócić się w stronę stylu inspirowanego minimalizmem.

Dobrym pomysłem może być rezygnacja z zasłon czy firanek na rzecz rolet, a zapanować nad przedmiotami pomogą wąskie i przez to pojemne szafy.

W małych mieszkaniach znakomicie sprawdza się styl skandynawski, który obfituje w jasne, stonowane barwy, proste formy i naturalne materiały (drewno, len, bawełna).

Na przestrzeni można zyskać dobierając również wielofunkcyjne meble -znakomitym pomysłem do salonu, który ma pełnić równocześnie funkcję sypialni lub pokoju gościnnego są meble typu 2w1, czyli rozkładany narożnik lub sofa z funkcją spania. Za dnia posłużą za miejsce do relaksu, a wieczorem zamienią się w wygodne łóżko do spania.

Odpowiedni dla niewielkich pomieszczeń może okazać się też styl nowoczesny. W nim również mniej znaczy więcej. Meble pozbawione elementów dekoracyjnych, ale cechujące się designerskim kształtem bez wątpienia będą przykuwać uwagę.

Samodzielne aranżowanie wnętrz czy skorzystanie z usług specjalisty?

Wielu ludzi chcących zaplanować wnętrza swoich marzeń stoi przed takim dylematem. Aranżacje wnętrz to wcale nie prosty temat, a nie każdy posiada w sobie wnętrzarskiego bakcyla. Istnieje ryzyko, że dobrane meble i inne elementy wystroju wcale nie będą grać ze sobą tak dobrze, jak się spodziewaliśmy. Może się również zdarzyć, że planując szafę w danym miejscu nie weźmiemy pod uwagę wszystkich pomiarów i okaże się, że będzie tarasować przejście.

Zdecydowanie się na współpracę z projektantami ze studia projektowania wnętrz to opcja droższa, ale zyskujemy pewność, że wszystko zostanie dobrane tak jak należy - z uwzględnieniem specyfikacji wnętrza, pomiarów, dostępu do gniazdek elektrycznych i co najważniejsze: do gustu mieszkańców. Co więcej, profesjonaliści dzięki obeznaniu z aktualnymi trendami,  doświadczeniu jak również pasji, mogą zaproponować aranżacje wnętrz i rozwiązania, na które nie wpadlibyśmy samodzielnie.

Wybór jednak należy do samych, głównych zainteresowanych. Urządzanie mieszkania to poważne zadanie, ale może być również frajdą.

Partnerem materiału jest redNet Dom.