Z tekstu dowiesz się:

 

  • dlaczego warto zdecydować się na białą farbę do ścian i sufitów,
  • jaka biała farba do ścian sprawdzi się najlepiej,
  • jak dbać o ścianę pokrytą białą farbą.

 

Właściciele domów i mieszkań, którzy stoją przed wyborem nowej farby do ścian, niekiedy obawiają się postawić na biel. Wyobrażają sobie, że pokój będzie się wydawał chłodny, a sama powłoka już po kilku tygodniach poszarzeje lub się ubrudzi. Wystarczy jednak wybrać dobrą białą farbę do ścian, taką jak farba MAGNAT, a także odpowiednie meble i dodatki, aby cieszyć się piękną aranżacją w pokoju, tak długo aż się Ci nie znudzi!

Białe ściany w sypialni czy salonie – zalety

Biel we wnętrzach to uniwersalny, ponadczasowy wybór. Prezentuje się elegancko i jest świetną bazą dla wszystkich kolorów mebli i dekoracji – od delikatnych pasteli, przez klasyczne brązy czy czerń, aż po jaskrawe neony. Białe ściany będą świetną bazą do aranżacji w stylu skandynawskim, ale również klasycznym, glamour, prowansalskim i wielu innych. Pamiętaj też, że nie ma lepszego wyboru niż biel, jeśli chcesz stworzyć domową galerię obrazów czy ścianę pełną rodzinnych fotografii!

Warto wiedzieć, że biała farba do ścian to najlepszy wybór dla osób, które mają zamiar pomalować niewielki salon, sypialnię czy inne pomieszczenie o małym metrażu. Jasne ściany optycznie powiększą przestrzeń oraz ją rozjaśnią – dzięki dużej zdolności odbijania światła. Nowocześnie urządzony pokój z białymi ścianami, o ile oczywiście go nie zagracisz, będzie zawsze wydawał się przestronny.

Jak dbać o białe ściany w domu lub mieszkaniu?

Nie da się ukryć, że jasne ściany są mocno narażone na zabrudzenia – szczególnie jeśli w Twoim domu mieszkają dzieci czy zwierzęta. Jeśli więc obawiasz się o trwałość powłoki, wybierz białą zmywalną farbę do ścian, czyli taką, która utrudni wnikanie brudu i ułatwi usuwanie zanieczyszczeń bez szkody dla powłoki.

Aby umyć z kurzu i codziennych zabrudzeń ścianę pomalowaną taką farbą, wystarczy użyć zwilżonej gąbki z dodatkiem łagodnego detergentu, a następnie przemyć ją czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia lub osuszyć ręcznikiem papierowym. W przypadku plam z tłuszczu możesz postąpić tak samo, uważając jedynie, aby do czyszczenia wybrać środek, który sobie z nimi poradzi.

Biała farba do ścian – jaka najlepsza?

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą białą farbę, za pomocą której stworzysz powłokę odporną na codzienne wyzwania, które czekają na nią w domu? Postaw na sprawdzony produkt znanej marki. Zwróć uwagę na farbę MAGNAT białą, a konkretnie:

 

  • MAGNAT Ultra Matt – matową, doskonale kryjącą farbę lateksową, która została wyprodukowana z wykorzystaniem innowacyjnej technologii; stworzona za jej pomocą powłoka jest odporna na zmywanie i szorowanie, a także na działanie promieniowania UV,

 

Biała farba do ścian to zawsze modny wybór, który powinien rozważyć każdy, kto przygotowuje się do wykańczania nowego domu lub do remontu. Wybierz produkt MAGNAT i stwórz uniwersalną oraz odporną na zabrudzenia bazę dla Twojej aranżacji.