Ekoskóra (inaczej skóra syntetyczna lub sztuczna) to tkanina, która do złudzenia przypomina skórę naturalną. Zawdzięcza to wzorowi wytłoczonemu na wierzchniej warstwie. Wykonana jest jednak z tworzyw sztucznych, najczęściej poliestru i PVC, co nadaje jej określone cechy.

Ekoskóra – tkanina uniwersalna i funkcjonalna

Ekoskóra nie tylko prezentuje się efektownie i stylowo, ale też znacznie wpływa na komfort użytkowania mebli, które są z niej zrobione. Cechują się tym, że wykazują odporność na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie promieni UV – nie odbarwiają się. Długo więc nacieszysz się ich atrakcyjnym wyglądem niczym prosto ze sklepu. W odróżnieniu od skóry naturalnej nie wymagają też konserwacji, co zaoszczędzi Ci sporo pracy.

Warto wziąć je pod uwagę, kiedy masz w domu małe dzieci, bo one przecież często brudzą. Z ekoskóry szybko i łatwo usuniesz wszelkie plamy – wystarczy tylko wilgotna ściereczka i środek czyszczący – a rozlany napój po prostu wytrzesz. Zapomnisz też o uciążliwym usuwaniu z kanapy, narożnika czy fotela sierści Twojego pupila – do sztucznej skóry ona nie przywiera.

Jedyną wadą ekoskóry jest to, że nie przepuszcza powietrza. Nagrzewa się więc szybciej niż skóra naturalna, co może okazać się uciążliwe w upalne dni.

Ekoskóra jako bezpieczna tkanina

Bezpieczeństwo użytkowania mebli jest istotne i również pod tym względem nasza ekoskóra świetnie się spisuje. Ma liczne atesty, m.in. certyfikat Oeko-Tex standard 100. Znajdziesz też takie, które są trudnopalne, odporne na silne środki czystości, a nawet takie, które mają właściwości antybakteryjne.


Ekoskóra w różnych wzorach i kolorach

Meble ze sztucznej skóry bez problemu dopasujesz do swoich wnętrz. Ekoskóry z kolekcji Jar zachwycą Cię swoją subtelną fakturą, a z kolekcji Portos – żywymi kolorami. Na tych z kolekcji Bizon wypoczniesz komfortowo, bo są miękkie, ciepłe i przyjemne w dotyku. Atos i Florencja to klasyczna elegancja, która w każdym Twoim wnętrzu zaprezentuje się wspaniale.

Meble z ekoskóry to rozwiązanie dla Ciebie, jeśli cenisz sobie wygodę i funkcjonalność połączone z atrakcyjnym wyglądem i trwałością. W dodatku zapłacisz za nie znacznie mniej niż za te ze skóry naturalnej, a posłużą Ci równie długo.