Włoskie studio Alcarol wykonało kapsułkową kolekcję mebli. Designerzy swoim dziełem chcieli złożyć hołd niesamowitym procesom natury, z których czerpali inspiracje.

Firma Alcarol projekcie współpracowała z Vaselli, toskańskim przedsiębiorstwem z branży kamieniarskiej. Dostarczał on materiał do stworzenia mebli – trawertyn Rapolano, czyli rodzaj skał osadowych znalezionych w pobliżu Sieny we Włoszech.

Firmy Alcarol i Vaselli pokryły żywicą erodowany materiał skalny. Wybór żywicy był celowy z uwagi na fakt, że nie zakłóca ona naturalnego stanu powierzchni skały i idealnie prezentuje jej rzeczywisty wygląd.

Drugi powód użycia właśnie tego materiału ma bardziej charakter stylistyczny, niż funkcjonalny. Żywica przypomina wodę, w której skały wyglądają jakby zostały zanurzone na przestrzeni epok. Takie rozwiązanie perfekcyjnie nawiązuje do natury i środowiska, a także daje mocny efekt wizualny.

W wyniku współpracy Alcarol i Vaselli powstał designerski stół i taboret, które zaprezentowano podczas Design Week w Mediolanie.