Tapety to najprostszy i najszybszy sposób na efektowną metamorfozę wnętrza. Piękne wzory i kolory nowoczesnych tapet pozwalają całkowicie odmienić ścianę za sofą w salonie, stołem w jadalni czy za łóżkiem w sypialni.

Co więcej, wysoka jakość współczesnych tapet flizelinowych oznacza, że są zmywalne, odporne na promienie UV i, po dodatkowej impregnacji, można je położyć nawet w kuchni czy w łazience. Właśnie takie tapety wychodzą z pracowni marki Wallcraft!

Tapety inne niż wszystkie

Co wyróżnia tapety Wallcraft? Po pierwsze – nie są seryjną produkcją, jakiej wiele w sklepach sieciowych i w Internecie. Każdy wzór to efekt pracy artystów – projektantów i grafików. Każda tapeta malowana jest ręcznie niczym najpiękniejszy obraz, a następnie powielana innowacyjną technologią ekologicznego druku. Co to oznacza? Że tapeta, którą zamówisz, będzie unikalna – nie da się znaleźć drugiej identycznej!

Źródło: wallcraft.com.pl

Po drugie – kupując tapety Wallcraft, otrzymujesz prawdziwe dzieło sztuki, ekskluzywną i luksusową dekorację wnętrza. Marka może się pochwalić współpracą z doskonałymi projektantami. Proponowane przez nich wzory są artystyczne, subtelne, pełne wdzięku, a jednocześnie doskonale odzwierciedlają współczesne trendy wnętrzarskie. Ich różnorodność pozwala dobrać wzór do stylu aranżacji, klimatu wnętrza, ale i upodobań oraz osobowości użytkownika dekorowanej przestrzeni.

Jak powstają ekskluzywne tapety marki Wallcraft?

Pierwszy krok to kreatywny pomysł. Potrzebna jest ogromna wyobraźnia, talent, ale i uważna obserwacja – otaczającego nas świata, przyrody, najnowszych trendów. Rysowników najpiękniejszych tapet Wallcraft inspiruje wszystko – od mody po architekturę i kultury z odległych krańców globu. Najbliżej im jednak do bogatego i różnorodnego świata natury.

Gotowy pomysł trzeba następnie przelać na rysunek. Wszystkie wzory malowane są ręcznie, a motywy dopracowuje się do najmniejszego detalu, niczym prawdziwy obraz – bo każda tapeta Wallcraft to w rzeczywistości właśnie dzieło sztuki!

Ostatni etap to ekologiczny druk tapety, bez środków chemicznych i rozpuszczalników, które są szkodliwe dla przyrody i dla zdrowia człowieka. Pomimo braku chemicznego utrwalania tuszu tapety Wallcraft są wyjątkowo trwałe i odporne na upływ czasu, wilgoć oraz promienie słoneczne.

Tapeta glamour, boho, a może modern classic? Wallcraft ma je wszystkie!

Ogromnym atutem artystycznych tapet marki Wallcraft jest duża różnorodność wzorów. W kolekcji znajdują się przede wszystkim piękne tapety inspirowane zjawiskowym światem przyrody. Liście monstery, mgliste lasy, łany irysów, narcyzów i maków, łąki kwietne, głębie odległych lasów tropikalnych – tapety Wallcraft są niedosłowne, subtelne, bajkowe i zdecydowanie przykuwają wzrok.

W kolekcji tapet nie brakuje również motywów przeskalowanych kwiatów w stylu glamour, palmowych liści w klimacie boho, orientalnych żurawi, motywów niczym z obrazów dawnych japońskich mistrzów, ale i nowoczesnych motywów spod znaku geometrii.

Źródło: wallcraft.com.pl

Co więcej, kupując tapetę Wallcraft masz wybór nie tylko motywu, ale także tekstury samej tapety. Flizelinowa powierzchnia pokryta jest warstwą winylu, wytrzymałego i odpornego na zarysowania oraz zabrudzenia. To właśnie winyl sprawia, że tapetę można myć wodą z mydłem, a po dodatkowym zabezpieczeniu zastosować nawet w kuchni i łazience (choć nie pod prysznicem).

Tekstury sprawiają, że tapety nabierają głębi, a ściana wygląda szlachetnie i ekskluzywnie. Do wyboru masz wiele tekstur o różnej ziarnistości. Jeśli nie wiesz, jaką wybrać, skorzystaj z podpowiedzi – do każdej tapety Wallcraft proponuje dedykowaną teksturę.

Ekologiczne tapety – czy to możliwe? Z marką Wallcraft jak najbardziej!

Marka Wallcraft aktywnie działa także na rzecz społecznej odpowiedzialności w biznesie. Swój wkład w lepszy, bardziej zrównoważony świat mogą mieć także tapety – pod warunkiem, że są to tapety ekologiczne.

Wszystkie tapety Wallcraft powstają w technologii druku HP Latex z wykorzystaniem ekologicznych atramentów lateksowych. To technologia, która nie szkodzi środowisku ani ludzkiemu zdrowiu.

Źródło: wallcraft.com.pl

HP Latex wykorzystuje termiczną technikę utrwalania tuszu. Oznacza to, że w procesie druku używa się wyłącznie wody, pigmentu i lateksu, bez rozpuszczalników i sztucznych substancji. Pod wpływem wysokiej temperatury woda odparowuje, a cząsteczki lateksu utrwalają się na powierzchni flizeliny. Tapety są wyjątkowo trwałe, bezwonne i gotowe do montażu od zaraz.

Szybki czas realizacji i pełna personalizacja każdej tapety w cenie!

Tapety Wallcrat to unikalne, malowane ręcznie dekoracje ścian (zobacz). Mimo takiego procesu produkcji czas realizacji zamówienia to zaledwie 10 dni roboczych, zdecydowanie mniej niż w przypadku innych producentów.

Atutem ekskluzywnych tapet Wallcraft jest też przystępna cena, nieco wyższa niż koszt zwykłych tapet z sieciówek, ale i jakość produktów marki jest bez porównania lepsza! A możliwość ozdobienia ściany pięknym autorskim wzorem i personalizacji każdego zamówienia dokładnie pod wymiar ściany i kolorystykę Twojego wnętrza są nie do przecenienia!