Oświetlenie ogrodowe – trendy na 2020

Jakie oświetlenie zewnętrzne jest najpopularniejsze? Bez względu na to, czy mamy duży ogród, przestronny taras czy niewielki balkon, to najlepszym wyborem będzie zakup lamp, które zapewniają subtelne i kameralne oświetlenie. Jaskrawe i ostre światło jest definitywne passé! Wśród trendów królują delikatne lampki typu cotton balls, ledowe girlandy, solarne lampy wbijane do ziemi, naturalne lampiony czy kinkiety dające ciepłą barwę światła. To one dostatecznie oświetlą przestrzeń po zmroku, zapewniając jednocześnie przytulną aurę na zewnątrz.

Na jakie modele lamp warto się zdecydować? O tym przeczytasz w kolejnych akapitach!

Najchętniej wybierane lampy ogrodowe

Jakie lampy ogrodowe cieszą się największą popularnością? Wnętrzarski portal Homebook.pl informuje, że wśród bestsellerów znajdują się lampy stojące, czyli modele przypominające niskie słupki. Doskonale sprawdzają się przy podjeździe, chodnikach czy ogrodowych ścieżkach. Postawione natomiast tuż przy budynku świetnie podkreślają elewację domu, która dodatkowo rozświetlona pięknie oddaje blask na ogród i jego zieloną część. Stojące lampy do ogrodu bez problemu dobierzemy do stylu naszego domu. Minimalistyczne słupki będą dobrze korespondować z nowoczesnym stylem, stojące kule z klasycznym, natomiast z retro i prowansalskim – modele stylizowane na wiktoriańskie kandelabry w duchu starej epoki.

Romantyczne cotton balls

Popularne od wielu sezonów wiszące oświetlenie jest wciąż na topie! Trudno się temu dziwić – jest tanie, proste w montażu, modne i zapewnia kameralny nastrój na zewnątrz. Sprawdzi się w dużych ogrodach i w niewielkich tarasach czy balkonach. Po zakończeniu lata można je przenieść do wewnątrz i rozwiesić chociażby na karniszu w kuchni, przy łóżku czy wokół regału w salonie, tworząc modną aranżację w stylu skandynawskim. Jakie girlandy są teraz na topie? Wciąż najchętniej wybiera się wielokolorowe cotton balls, które pięknie dekorują przestrzeń. Na drugim miejscu plasują się świetlne girlandy z drobnymi lampkami, którymi można obwiązać drzewa, krzewy czy meble ogrodowe. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się cotton balls przypominającymi gwiazdki, kwiaty oraz loftowe żarówki.

Uniwersalne lampiony

Jak w najprostszy sposób oświetlić ogród czy taras? Wystarczy zdecydować się na lampiony, które – postawione na stoliku, podłodze przy podwieszone w ogrodzie – świetnie oświetlą przestrzeń naturalnym światłem. Światło świecy zamkniętej wewnątrz latarenki będzie bezpieczne, dzięki czemu my będziemy mogli rozkoszować się urokami wieczorowej pory. Choć latarnie najlepiej komponują się z ogrodami i tarasami w stylu vintage czy romantycznym, to wśród oferty producentów bez problemu znajdziemy minimalistyczne lampiony komponujące się z nowoczesnymi budynkami. Szukajmy prostych lampionów o prostej formie, które świetnie podkreślą surowy charakter współczesnego budownictwa.