Zastanów się, ile możesz wydać na zakup

Pierścionek zaręczynowy to coś więcej niż klasyczna biżuteria. Jest symbolem łączącej Was miłości i świadczy o tym, że zdecydowaliście się na wspólne życie. Jeśli jesteś w szczęśliwym związku i zamierzasz poprosić kobietę o rękę, prawdopodobnie nie spodziewasz się odmowy, jednak postaraj się, aby zapamiętała ten dzień na długo i wspominała go z rozrzewnieniem.

Zastanów się, jakim budżetem dysponujesz — dzięki temu możesz zawęzić obszar poszukiwań. Piękne pierścionki zaręczynowe kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych — w zależności od użytego surowca i kamieni, a także ich wielkości i designu. Tak szeroki zakres cenowy znajdziesz na stronie Marko.pl - posortuj produkty według swoich możliwości finansowych i sam przekonaj się, jak duży masz wybór.

W sklepie Marko znajdziesz też wiele propozycji poniżej stu złotych. Jeśli więc nie możesz pozwolić sobie na większy wydatek, wybierz biżuterię w wersji ekonomicznej. Planując dzień zaręczyn, poświęć więcej uwagi romantycznej atmosferze. Nie musisz brać kredytu, jeśli nie chcesz czekać z oświadczynami na tzw. lepsze czasy. Pierścionek to tylko symbol — jest wspaniałym upominkiem dla każdej kobiety, ale najbardziej liczą się Wasze uczucia.

Z drugiej strony taki dzień zdarza się tylko raz. Kobiety zwykle nie rozstają się z pierścionkiem nawet po ślubie — będzie noszony latami. Możesz wydać więcej i potraktować to jako inwestycję w udany związek!

Wybierz styl, który będzie pasował do Twojej wybranki

Zanim kupisz przyszłej żonie biżuterię w określonym stylu, przypatrz się jej preferencjom modowym. Być może zdążyłeś już zauważyć, czy uwielbia świecidełka, czy raczej klasyczny minimalizm. A może udało Wam się o tym porozmawiać? Pamiętaj też, że pierścionki zaręczynowe należą do tych, które nosi się na co dzień. Powinny więc pasować do różnych stylizacji — zbyt okazałe i barwne formy mogą się tu nie sprawdzić.

Wybór najczęściej pada na pierścionki z kamieniem szlachetnym, jednym lub wieloma. Zazwyczaj jest to brylant, choć ciekawie prezentują się też kamienie kolorowe, takie jak szafir, topaz czy rubin. Aby mieć pewność, że kupujesz biżuterię z autentycznym kamieniem, zrób zakupy w sklepie jubilerskim, który dołącza odpowiedni certyfikat, np. we wspomnianym Marko.

Twój dylemat może dotyczyć również surowca, z jakiego wykonano pierścionek zaręczynowy. Złoto to prawdziwa klasyka, lecz nie wszystkie panie za nim przepadają. Zwróć uwagę na to, jaką biżuterię lubi Twoja partnerka — zwykle jest to dobry trop. Możesz kupić pierścionek z białego lub żółtego złota, ale także z mniej szlachetnego i tańszego srebra.

Określ rozmiar pierścionka zaręczynowego

Jak kupić kobiecie pierścionek bez możliwości przymierzenia? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z tabeli jubilerskiej, która pomoże Ci określić rozmiar palca ukochanej. “Pożycz” od niej pierścionek, który nosi na palcu serdecznym, np. wtedy, gdy zdejmuje go do kąpieli. Dokładnie zmierz jego wewnętrzną średnicę. Zaręczyny powinny być niespodzianką, więc zrób to w tajemnicy. Czasami niezastąpiona okaże się pomoc przyjaciółki lub siostry przyszłej żony.

Jeśli Twoja partnerka nie nosi pierścionków, będzie nieco trudniej. Wykaż się sprytem i spróbuj zmierzyć jej palec tasiemką lub nitką. Może podczas snu? Przy pomiarze uwzględnij grubość kostki, przez którą musi przecisnąć się pierścionek zaręczynowy.

Dowiedz się o możliwości zwrotu

Czy zakup pierścionka zaręczynowego jest łatwy? Nie, ale możesz się zabezpieczyć. Upewnij się, czy dany sklep uwzględnia możliwość zwrotu towaru. Wówczas, nawet jeśli rozmiar lub kolor okaże się nieodpowiedni, będziecie mogli wymienić go na inny, bardziej satysfakcjonujący dla Twojej kobiety. Sklep Marko oferuje aż 30 dni na podjęcie tej decyzji — zaplanuj zaręczyny w taki sposób, aby ukochana mogła w pełni cieszyć się upominkiem.