Przedpokój, choć jest strefą dość niepozorną i zazwyczaj niewielką, stanowi jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Jest to bowiem właściwie wizytówka naszego mieszkania, zapowiedź, wprowadzenie do dalszych jego części. To właśnie tutaj zamieniamy pierwsze słowa z naszymi gośćmi. Tutaj też witamy nasz dom, gdy tuż po wejściu zrzucamy z siebie po całym dniu pracy buty i kurtkę. I właśnie to weźmiemy dziś pod lupę. W przedpokoju, jak w żadnym innym pomieszczeniu, łatwo jest zrobić spory nieład i bałagan. Obuwie oraz okrycia wierzchnie pozostawione w sposób nieprzemyślany na tak niewielkiej przestrzeni, mogą robić bardzo negatywne wrażenie, psując tym samym całe tło wystroju. Warto więc zadbać o właściwą organizację, wybierając odpowiedni wieszak do przedpokoju. Sprawdźmy, jaki sprawdzi się najlepiej.

Co lepiej sprawdzi się w przedpokoju — szafa czy wieszak na ubrania?

W przedpokoju musimy mieć miejsce, w którym wygodnie odwiesimy okrycia nasze oraz naszych gości tuż po wejściu do domu. To właściwie podstawa organizacji. Dzięki temu kurtki i płaszcze nie pogniotą się i zawsze będą na swoim miejscu. Organizując taką przestrzeń, mamy właściwie dwie opcje. Możemy zdecydować się na wieszak na ubrania lub po prostu szafę. Co będzie lepsze i bardziej praktyczne? Właściwie nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od pewnych czynników. Najważniejszym z nich jest ilość miejsca, jakim dysponujemy. W niektórych mieszkaniach, czy też domach, przedpokój jest strefą bardzo przestronną. W takim przypadku warto połączyć te dwa rozwiązania i wyposażyć się zarówno w wieszak, jak i szafę. W tej drugiej możemy przechowywać na przykład okrycia sezonowe lub po prostu te, w których chodzimy rzadziej. Na wieszak natomiast odwieszać możemy kurtkę tuż po powrocie do domu. To też doskonałe miejsce na okrycia naszych gości.

Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, wieszak do przedpokoju będzie dla nas doskonałą opcją. Przede wszystkim, taki gadżet zajmuje niezwykle mało miejsca, przez co jest bardzo praktyczny i umożliwia nam na funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza.

Wieszak do przedpokoju — ścienny czy stojący?

W sklepach mamy bardzo duży wybór wśród wieszaków do przedpokoju. Modele cieszące się największą popularnością, to oczywiście te ścienne oraz stojące. Oba rozwiązania mają wiele zalet. Które jednak zapewni nam więcej korzyści? W tym przypadku nietrudno domyślić się, że absolutnym faworytem jest oczywiście ścienny wieszak do przedpokoju. Podstawą jego przewagi jest oczywiście fakt, że zajmuje znacznie mniej miejsca i pozwala na wygodne przechowywanie odzieży wierzchniej nawet na bardzo małej przestrzeni.

Wieszaki ścienne dostępne są w wielu zróżnicowanych konfiguracjach. Z łatwością możemy więc wybrać model, który będzie spełniać nasze oczekiwania. Bardzo często składają się z kilku osobnych elementów, które samodzielnie można dodawać i konfigurować. Dzięki temu bez problemu dopasujemy pojemność takiego wieszaka do naszych potrzeb. Ponadto, decydując się na zakup wieszaka z dodatkową półką, zyskamy bonusową przestrzeń do przechowywania. Wieszaki stojące natomiast nie są tak ''elastyczne''. Co więcej, bardzo często przy nadmiernym obciążeniu mogą tracić swą stabilność. Wieszak ścienny bez wątpienia jest więc opcją bardziej praktyczną i zapewniającą więcej swobody w zakresie aranżacji.

Klasyczny a nowoczesny wieszak do przedpokoju

Wieszaki ścienne do przedpokoju dostępne są w wielu zróżnicowanych fasonach, kolorach i stylach. Niektóre z nich wyróżniają się wręcz ponadprzeciętną pomysłowością. Wśród nich znajdziemy zarówno modele o niezwykle nowoczesnym designie, jak i te klasyczne. W tym przypadku nasz wybór powinien być uzależniony bezpośrednio od naszych preferencji i gustu. Oczywiście niemniej istotne jest właściwe dopasowanie wieszaka do reszty aranżacji zarówno przedpokoju, jak i mieszkania.

Do domów urządzonych w sposób bardzo nowoczesny, doskonale sprawdzą się na przykład wieszaki o prostym, minimalistycznym projekcie. Jeśli wolimy jednak przełamać nieco tę prostotę, możemy postawić na akcent w wyrazistym kolorze lub ciekawym, unikalnym kształcie. Dla fanów klasyki natomiast idealnym rozwiązaniem będą wieszaki wykonane na przykład z drewna. Będą świetnym dopełnieniem między innymi w mieszkaniu industrialnym, czy też rustykalnym.

Jak dobrać szafkę na buty do wieszaka na ubrania?

Szafka na buty spełnia w przedpokoju równie ważną rolę, co wieszak na ubrania. Decydując się jednak na jej kupno, warto pamiętać, by właściwie dopasować ją do reszty mebli, a przede wszystkim właśnie wieszaka. Dzięki temu stworzymy spójną aranżację o harmonijnym charakterze. Obecnie w modzie wnętrzarskiej panuje spora dowolność. Komplety są już po prostu passé. Jak więc znaleźć szafkę, która będzie odpowiednia? W tym celu najlepiej kierować się wspólnymi detalami. Może być to na przykład kolor, faktura, materiał. Dzięki temu kompozycja będzie spójna, ale nie nudna.