Jasny beż, optycznie powiększający przestrzeń

Większość polskich łazienek nie należy do pomieszczeń o dużym metrażu. Projektanci wnętrz uwzględniają to w swoich propozycjach i zachęcają do stosowania jasnych barw. Dzięki nim łazienka optycznie nabiera przestronności i oddechu. Oprócz klasycznej bieli i szarości (ta druga barwa została okrzyknięta Kolorem Roku 2021 według Instytutu Pantone) w łazienkach urządzanych w 2021 roku królują barwy ziemi. Delikatny beż i oliwka to tonacje, które są coraz częściej spotykane.

Pastelowa kolorystyka

Patrząc na kolekcje polskich producentów płytek ceramicznych można bez trudu zgadnąć, jaka tendencja będzie się mocno przebijać w tym roku. Tak, dobrze myślicie – są to pastele. Delikatne, rozbielone barwy, w tym błękit, szałwia, gołębia szarość, róż czy lawenda wkradają się do polskich łazienek. W połączeniu z białą armaturą łazienkową pastelowe płytki łazienkowe prezentują się lekko, świeżo i czysto. Zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego Merkury Market, aby znaleźć idealną kolekcję dla siebie.

Wzory najmodniejszych płytek łazienkowych

W 2021 roku wśród najmodniejszych płytek łazienkowych wciąż przewijają się heksagony. Ceramika o kształcie plastra miodu to kontynuacja trendu z poprzedniego roku. Równie dużym powodzeniem cieszy się wzór francuskiej jodełki, ułożony w strefie mokrej, wewnątrz kabiny prysznicowej. Motyw ten równie pięknie wygląda również na podłodze. Wciąż ogromnym powodzeniem się wielkoformatowe płytki do złudzenia przypominające marmur. Biel pokryta asymetrycznym żyłkowaniem wspaniale komponuje się z czarnymi i złotymi akcentami, tworząc elegancką, czystą przestrzeń.

Złote akcenty – mniej znaczy więcej

W nowoczesnych łazienkach złoto występuje z umiarem, na przykład pod postacią baterii umywalkowej, uchwytu szafki łazienkowej czy też lampy zwisającej z sufitu. Jest go niewiele, za to pięknie dopełnia całości. Warto pamiętać, że w przypadku złota mniej znaczy więcej.

Minimalizm – czystość i schludność

Nowoczesne łazienki w niczym nie przypominają tych, które znamy jeszcze sprzed kilkunastu lat. Oko gościa czy domownika nie wychwyci w nich ustawionych na wierzchu dezodorantów czy kosmetyków do makijażu. Szuflady i szafki skrywają zapasy chemii gospodarczej i ręczników. Wszystkie powierzchnie są niezagracone, co ułatwia utrzymanie czystości i zapewnienie przestronności wnętrza. Coraz więcej pracy ma w nowoczesnych łazienkach stolarz – może wykonać dla odbiorcy szafkę pod umywalkę czy też zabudować drewnem wnękę, aby maksymalnie wykorzystać każdy skrawek wolnej przestrzeni.