Różne warianty firan do salonu

Piękne rozwiązania wnętrzarskie, wiążą się z wykorzystaniem eleganckiego wystroju okien. Firany do salonu można zastosować gładkie i wzorzyste oraz długie albo krótkie. Do wyboru są delikatne tkaniny, na przykład woal kreszowy który zawsze staje się ozdobą każdego salonu. Jeżeli ktoś poszukuje wyjątkowego sposobu upięcia firan może zakupić materiał i oddać do uszycia, lub taką usługę zamówić w sklepie. Ale jest możliwość nabycia gotowych firan, które wyróżniają się kreatywnością projektanta, stawiającego na prostotę i odpowiedni wybór tkaniny. Może to być jednobarwna kreszowana organza w wyrazistym kolorze. Nowoczesne rozwiązania wiążą się z wyborem materiału oraz tonacji, która czasami naprawdę zadziwia. Coraz częściej dekoratorzy wnętrz sięgają po ciepłe odcienie różu, czerwieni czy barwę amarantową. Jednak największym zainteresowaniem nadal cieszy się biel i écru. Firany do salonu ze sklepu Firantex.pl mogą być uszyte z takich materiałów jak: żakard, bawełniany lub jedwabny tiul, woal, markizeta, satyna, etamina, tafta.

Dopasowanie firan do salonu według stylistyki wnętrza

Firany do salonu należy dobrać zgodnie ze stylem wnętrza. Należy rozważyć kilka stylów, które znacznie się od siebie różnią:

• klasyczny,

• rustykalny,

• nowoczesny (loft, minimalizm).

Firany klasyczne to przede wszystkim lekkie i drogie tkaniny wysokiej jakości. Na przykład firanki w kolorze białym, kremowym, mlecznym z wytłoczonym wzorem i lekko zauważalnym połyskiem. Możliwa jest obecność haftu nićmi w kolorze złotym. Dobrze komponują się z ciężkimi zasłonami satynowymi lub welurowymi.

Rustykalne firanki do salonu charakteryzują się jasną kolorystyką z wizerunkiem kwiatów, naturalnymi motywami, a także obecnością marszczeń i falbanek. Wąskie firanki we wnętrzu, składające się z dwóch elementów, wypełnią prowansalskie salony przytulnością. Atrakcyjne będą w oknach wykonane z marszczonej prześwitującej tkaniny, charakterystycznej dla francuskiego stylu w projektowaniu. Nowoczesne firany do salonu wyróżniają się prostotą, minimalną ilością dekoracyjnego wykończenia. Najczęściej jest to gładkie materiały wykonane z lekkiej tkaniny, zawieszone na gzymsie sufitu i opadające wdzięcznymi falami.