Światła LED do łazienki

Podstawą projektowania oświetlenia do łazienki jest dokładne przeanalizowanie jej rozkładu. Zastanów się czy w łazience jest dostęp do naturalnego światła? Jej powierzchnia jest duża czy mała? Posiada dużą ilość zakamarków, wnęk, półek? Warto to wszystko wziąć pod uwagę, kiedy wybieramy oświetlenie. A jakie są zasady co do których warto się dostosować, aby uzyskać najlepszy efekt? Otóż najlepiej oświetloną częścią łazienki musi być lustro nad umywalką. To tam golimy się, układamy włosy i przeprowadzamy wszelkie inne zabiegi pielęgnacyjne. Dlatego najczęściej nad lustrem występuje dodatkowe oświetlenie łazienkowe w postaci kinkietów czy halogenów. Kolejnymi miejscami które mogą być dodatkowo doświetlone są na przykład półki czy prysznic. Szczególnie jest polecane, aby to przede wszystkim prysznic był lepiej doświetlony. Prysznice są często umieszczane w ciemnych wnękach, więc nierzadko jest tam mało światła.

Oświetlenie a wystrój wnętrza

Wybierając oświetlenie łazienkowe warto zastanowić się nad tym, czy będzie się komponowało z wystrojem wnętrza. W dobrym sklepie z oświetleniem LED znajdziesz dużą ilość modeli oświetlenia. Możesz wybrać zarówno proste kinkiety w czerni lub bieli, albo i odważne żyrandole łazienkowe o fantazyjnym kształcie. Za pomocą oświetlenia możesz zarówno stonować wnętrze jak i dodać mu odrobiny pazura lub elegancji. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i oczekiwań. Elementy oświetlenia mogą być najlepszą ozdobą Twojej łazienki. Szykowne kinkiety, albo nowoczesne oświetlenie szynowe może z powodzeniem zastąpić wszystkie inne akcesoria wyposażenia. Szczególnie oświetlenie szynowe jest coraz popularniejsze ze względu na swój oryginalny futurystyczny wygląd.

Ciepłe czy neutralne światło?

Kolejną kwestią na którą warto zwrócić uwagę, jest wybór pomiędzy ciepłym a neutralnym światłem. Oczywiście obie opcje sprawdzą się w łazience, dlatego wybór powinien być podyktowany gustem oraz ogólną kolorystyką łazienki. Docelowo tonacja wystroju powinna współgrać z barwą, wtedy efekt zachwyci każdą osobę która odwiedzi naszą łazienkę. Zasady dobierania są banalnie proste, barwa neutralna pasuje do nowoczesnych łazienek, a ciepłe światło będzie lepiej wyglądało w bardziej klasycznych wnętrzach. Jednak pamiętaj, że najważniejszy jest Twój gust i barwa światła powinna pasować do Twojego stylu.