Lampy industrialne nieustannie zachwycają swym niepowtarzalnym wzornictwem i funkcjonalnością. Wyróżniają się prostą linią oraz oryginalnymi kombinacjami stworzonymi z surowych materiałów: metalu, szkła oraz drewna. Oto kilka inspiracji, które pomogą dopasować wybrany przez Ciebie model lampy industrialnej do odpowiedniego wnętrza.

Lampy przemysłowe - idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz

Oprawy industrialne ponadczasowo odmieniają wnętrza. To typ wzornictwa, które nigdy się nie starzeje i zawsze jest modne. Lampy przemysłowe wyróżniające się się subtelną prostotą pięknie się prezentują w każdym nowoczesnym wystroju wnętrza. Można je idealnie dopasować do wyposażenia urządzonej w loftowym stylu kuchni, jadalni, przedpokoju czy salonu.

Lampy industrialne - do kuchni i jadalni

Minimalistyczne, o solidnym wyglądzie sufitowe lampy loftowe z metalu zamontowane na kablu oplecionym łańcuchem staną się jedną z najbardziej oryginalnych dekoracji w Twojej kuchni i jadalni. Zawieszone centralnie nad stołem jadalnym bądź wyspą kuchenną rzucają światło bezpośrednio na powierzchnię blatu, tworząc w całym pomieszczeniu wyjątkową atmosferę. W dużej przestrzeni kuchni i jadalni pięknie prezentują się masywne lampy industrialne z otwartym kloszem. We wnętrzach o mniejszym metrażu nad stół lub wyspę kuchenną lepiej wybrać dwie lub trzy niewielkie metalowe oprawy. Dzięki takiemu zabiegowi zyskamy dużą ilość cennego światła, które zjawiskowo rozjaśni małą kuchnię i jadalnię.

Lampy industrialne - do salonu

W salonie urządzonym w stylu nowoczesnym warto postawić na stylową przemysłową lampę sufitową. W pomieszczeniu o dużym metrażu możesz zdecydować się na oprawę metalową, która prezentuje się niezwykle oryginalnie na tle pozostałego wyposażenia wnętrz. Do salonu z przewagą ścian i mebli w chłodnej kolorystyce wybierz oprawę w cieplejszych barwach: mosiądzu, złota, miedzi. Dzięki temu przestrzeń stanie się nieco bardziej przyjazna, a także stworzysz w niej przytulną atmosferę. W salonie, w którym większość wyposażenia występuje w jasnej kolorystyce, możesz zamontować solidną industrialną lampę wiszącą z otwartym kloszem w wybranym połączeniu barw: czerni ze srebrnym środkiem lub złotym środkiem, graficie z białym środkiem lub złotym środkiem.

Lampy szklane do salonu, kuchni i przedpokoju

Jeśli szukasz lekkiej i delikatnej oprawy do wnętrza industrialnego salonu, kuchni i przedpokoju, dobrym rozwiązaniem będzie dla Ciebie szklana lampa kula. Modele w kształcie szklanej kuli nawiązują do stylu industrialnego charakterystycznymi metalowymi elementami: śrubami, maskownicami, łańcuchami oplecionymi wokół kabla. Pięknie rozproszone światło przenikające przez szklany klosz zjawiskowo rozjaśnia przestrzeń salonu, a także przestrzeń ciemnego przedpokoju. Natomiast w kuchni lampa szklana kula oczaruje Cię swym wyglądem, kiedy zawiesisz ją nad wyspą kuchenną lub nad stołem w jadalni.