Tureckie biuro architektoniczne „Nüvist” wprowadziło na rynek oryginalne meble Segda. W skład kolekcji na razie wchodzą krzesło i stolik kawowy. Meble są wyjątkowo minimalistyczne i inspirowane kaligrafii. W sztuce kaligrafii pisarze korzystają z stylizowanych linii dedykowanych dla każdej litery, tworząc faliste, atrakcyjne czcionki. Dodatkowo wiele kierunków kaligrafii kładzie szczególny nacisk na projekty jednowierszowe, w których ołówek nie może oderwać się od papieru do momentu, aż nie zakończy się pisać.

Misterna sztuka pisania i manipulowania liniami w celu stworzenia pięknych liter zainspirowała projektantów mebli Segda. Krzesło i stolik kawowy odznaczają się unikalnym designem. Twórcy pojedynczą linię materiału wygięli w taki sposób, że powstały stabilne meble, zachwycające lekkością i kompozycją. Górna cześć stolika i krzesła jest płaska i umożliwia wygodne siedzenie lub położenie potrzebnych przedmiotów. Natomiast dół mebli został artystycznie zakręcony, ale w taki sposób, żeby zachować stabilność.

Firma Nüvist ogłosiła, że krzesło i stolik kawowy Segda stanowią pierwszy element kolekcji nazwanej „Loop Signature”. Designerzy chcą powołać do życia różne meble inspirowane kaligrafią, ale nie tylko… Zamierzają sięgnąć też do naturalnie występujących dzieł sztuki opartych na liniach, takich jak na przykład pierścienie Jowisza.

 

Źródło zdjęć: Nüvist