W zgodzie z wnętrzarskimi trendami

Producenci mebli ogrodowych coraz więcej inspiracje czerpią z tradycyjnych designów wnętrzarskich. Wystrój ogrodu, tarasu czy balkonu powinien w tym sezonie nawiązywać do charakterystycznych stylistyk lub odwzorowywać aranżację domu lub mieszkania, do którego przynależą. Spójne wzornictwo ciekawych zestawów ogrodowych, w których najczęściej wchodzą stolik, fotele, krzesła stół, kanapy czy leżaki ułatwiają wybór perfekcyjnie pasujących do siebie elementów.

Nowoczesny design

Proponowane w nadchodzącym sezonie zestawy ogrodowe przybierają nowe i zaskakujące formy. Wzornictwo jest coraz bardziej wyszukane i intrygujące. Połączenie ze sobą ciekawych materiałów takich jak aluminium z ekorattanem czy drewno akacjowe lub takowe z plecionymi sznurkami to tylko nieliczne z propozycji. Coraz częściej projektanci czerpią inspirację z niezwykle modnego loftowego i modernistycznego stylu. Proste ławy i stoły z surowego drewna, krzesła o geometrycznych kształtach w kolorach czerni, szarości srebra czy bieli ewidentnie nawiązują do nowoczesnych designów.  Również kompozyty przypominające beton lub kamień są coraz częściej wykorzystywane do projektowania zestawów ogrodowych.

Praktycznie i przytulnie

Jedną z najważniejszych funkcji mebli ogrodowych  jest komfort użytkowania i wygoda podczas wypoczynku. To dzięki nim relaksujemy się błogo leniuchując na świeżym powietrzu. Dlatego pierwszą i zwykle najważniejszą ich cechą jest praktyczność oraz wygoda. Mebel musi spełniać nasze wszystkie oczekiwania, te związane z  odpoczynkiem, jak i estetyką. W tym sezonie projektanci proponują nowe wersje niezwykle popularnych i lubianych huśtawek, krzeseł ogrodowych i leżaków. Nowe formy, kolorystyka i designy przepięknie wkomponowują się w przestrzeń zarówno ogrodu, jak i tarasu czy balkonu. Przytulności dodają im uwielbiane przez wszystkich miękkie siedziska i poduchy. Nowością są natomiast w tym sezonie wykonane z kolorowej ekoskóry tapicerki mebli ogrodowych.

Klasyka ciągle w modzie

Do jednych z najbardziej popularnych, klasycznych i jednocześnie modnych od wielu sezonów należą meble z ekorattanu. To niebywale eleganckie i przepięknie wpasowujące się w przestrzeń ogrodu produkty. Ekorattan jest tworzywem odpornym na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak nadmierne nasłonecznienie, wiatr, czy wilgoć. Meble z ekorattanu bardzo łatwo utrzymać w czystości. Są one również stosunkowo lekkie do przenoszenia. Co jednak nowego z ekorattanu proponują nam projektanci w nadchodzącym sezonie? Tej wiosny i lata ekorattan przyjmuje nowe oblicza. Połączony z drewnem, sznurkami, aluminium lub ekoskórą  w intrygujących i niebywale wygodnych zestawach ogrodowych zachwyca swoją nowatorską odsłoną.