Fokus na nowoczesny design

2019 rok będzie wprowadzać do życia codziennego coraz więcej innowacji. Nikogo nie będzie już dziwić odkurzacz, pralka oraz zmywarka sterowana telefonem. Samochód, który sam parkuje oraz żaluzje w oknach, które dostosowują się do natężenia promieni słonecznych. Bez wątpienia innowacyjny dom będzie potrzebować nowoczesnej oprawy, którą stanowią meble. Między innymi dla takich projektów powstał narożnik do salonu Alvin.

Model Alvin opiera swoją konstrukcję na literze L, dzięki czemu zyskuje strefę do siedzenia oraz tzw. leżankę. Ponadto starannie opracowana bryła sprawia, że model nie przytłacza pomieszczenia. Jeden z boków posiada zaokrąglony podłokietnik, który minimalizuje ryzyko uderzenia się o kant. Natomiast drugi koniec narożnika przyjął formę pufy. Ten detal doskonale sprawdza się w aranżacjach, w których narożnik mieści się w centralnej części salonu.

Ważną rolę w projekcie odgrywają detale. Każdy narożnik, który posiada pikowanie lub przeszycie na siedzisku / oparciu wydaje się zgrabniejszy, gdyż dzieli bryłę na mniejsze części. Kolejnym, znaczącym akcentem są nóżki. W dużej mierze to one decydują o charakterze mebla. W stylu skandynawskim nóżki narożnika są wysokie, zgrabne i wykonane z drewna. Natomiast w modelach nowoczesnych, takich jak Alvin, dominuje metal.

Wybór koloru to kwestia indywidualna, jednak największą popularnością cieszą się modele w neutralnej szarości. Jest ona praktyczna, nie widać na niej zabrudzeń oraz doskonale komponuje się z innymi kolorami. Jednak w 2019 roku warto postawić na odważne kolory! Może to być żółta barwa, która ociepli salon lub ciemna czerwień nadająca pomieszczeniu elegancji.

Równowaga między wyglądem a wygodą

Otwarcie możemy powiedzieć, że kompromisy w kwestiach aranżacji wnętrz to już przeszłość. Dlaczego mamy rezygnować z wygody na rzecz wyglądu i odwrotnie? Przed zakupem narożnika warto wiedzieć, co wpływa na jego wygodę. Wśród tych elementów bez wątpienia jest rodzaj zastosowanych sprężyn. Aktualnie za jedną z najlepszych uważa się sprężynę falistą, która współgra z nakładanym ciężarem oraz zapewnia prawidłowe podparcie piance. A kluczem do wygody jest rodzaj i grubość pianki. W modelu Alvin została zastosowana innowacyjna pianka HR3530, dzięki której siedzisko jest bardzo miękkie i wygodne. Pianka nowej generacji sprawia, że użytkownik odczuwa odprężenie – a to chyba najważniejsze po długim i ciężkim dniu.

Nowoczesne narożniki stawiają również na indywidualność i personalizację. Każdy z nas lubi wypoczywać w innej pozycji oraz różnimy się wzrostem. Mając na uwadze te parametry, narożnik Alvin został wyposażony w regulowane zagłówki, które dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Dodatkowe bonusy

Wygląd i wygoda to równie ważne czynniki, jednak jeśli chcemy określić produkt mianem designerskiego, to nie możemy pominąć jego funkcjonalności. Podstawowym zadaniem narożnika jest zapewnienie wygody w trackie siedzenia. Jednak podwyższony standard modelu zobowiązuje do dodatkowych bonusów. Przydatnym rozwiązaniem jest funkcja spania oraz pojemnik na pościel. Model Alvin po rozłożeniu przyjmie formę łóżka dla dwóch osób, a zastosowana pianka zapewni komfort w trakcie snu.

Przy wyborze narożnika warto również zwrócić uwagę na właściwości tkanin, z których jest wykonany. Gdy w domu znajdują się małe dzieci, z pewnością sprawdzi się materiał, który ogranicza wchłanianie cieczy, w mocno nasłonecznionym salonie niezbędna będzie tkanina odporna na płowienie, a gdy członkiem rodziny jest kot lub pies, ważna będzie odporność na czynniki mechaniczne.

Mamy nadzieję, że od teraz wybór narożnika w 2019 roku będzie o wiele łatwiejszy. A jeśli zainteresował Cię narożnik opisany w artykule, to znajdziesz go na www.mirjan24.pl. Mirjan24 to polska marka, która zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych od ponad 25 lat. W ofercie sklepu internetowego znajdziesz setki mebli, z którymi umeblujesz cały dom.