Jaką rolę pełnią panele ścienne z drewna w pomieszczeniu?

Kiedy pomieszczeniu brakuje charakteru, próbujemy zagospodarować jego ściany, które są w końcu bazą dla całej aranżacji. Nietypowy kolor farby, tapeta, a może właśnie panele ścienne, które w ostatnich latach stale zyskują na popularności? To zdecydowanie ciekawsze rozwiązanie niż pomalowanie ściany farbą czy przyklejenie na nią tapety. Poza tym, drewniane panele mają wiele innych atutów. Przede wszystkim ocieplają aranżację i wprowadzają do niej element natury w jej najczystszej postaci. W otoczeniu naturalnego drewna czujemy się przytulniej, łatwiej jest nam wypocząć i zregenerować siły. Dodatkowo, drewniane panele ścienne poprawiają akustykę pomieszczenia i świetnie izolują.

Jakie zalety mają drewniane panele ścienne?

Drewniane panele ścienne to bardzo wdzięczny materiał wykończeniowo-dekoracyjny, z którym poradzi sobie nawet amator. Montaż takich elementów na ścianie to stosunkowo proste zadanie, gwarantujące jednocześnie bardzo wyrazisty i niebanalny efekt aranżacyjny. Ponadto, drewniany panel ścienny tworzy pokrycie łatwe w utrzymaniu. Odpowiednio zabezpieczone elementy tego typu można myć wodą z delikatnym detergentem, aby utrzymać powierzchnię w czystości. Dzięki temu panel drewniany sprawdza się nawet w kuchni czy w przedpokoju. Wykreowana z pomocą drewnianych paneli przestrzeń pozwala wyeksponować ścianę multimedialną lub zabezpieczyć ścianę za meblami i ochronić ją przed uszkodzeniem. Poza tym, panele ścienne z drewna są bardzo uniwersalne - sprawdzają się w każdym stylu dekoratorskim.

Drewniane panele ścienne - klasyczne, modne i ponadczasowe

Dzisiejsze panele ścienne drewniane w niczym nie przypominają znienawidzonej przez wielu boazerii. Wystarczy zapoznać się z ofertą dostępną na https://venifloor.com/kolekcje/panele-scienne/, aby przekonać się, że jest to zupełnie inny materiał wykończeniowy. Zmieniła się nie tylko jego jakość, ale również design, a tym samym także możliwości zastosowań. Panele ścienne drewniane z oferty Venifloor można wykorzystać w każdej aranżacji: od rustykalnej po nowoczesną. W każdym ze współczesnych stylów dekoratorskich jest bowiem miejsce dla naturalnych surowców, które odpowiednio ocieplają wystrój lub podkreślają jego sielski charakter.

W rustykalnym mieszkaniu drewniane panele ścienne z widocznym wizerunkiem słojów mogą zagościć właściwie w każdym pomieszczeniu, na wszystkich ścianach lub na ich części. Co więcej, bez obaw zestawimy je także z drewnianą podłogą (również dostępną w ofercie Venifloor) oraz z innymi naturalnymi surowcami, na przykład z kamieniem czy cegłą. Jasne, drewniane panele ścienne świetnie zaprezentują się także w modnym stylu skandynawskim. Drewno doskonale łączy się bowiem z naturalną paletą barw i naturalnymi tkaninami. Z kolei w surowych aranżacjach typu loft, drewniana ściana będzie czymś, co ociepla aranżację na zasadzie kontrastu z chłodnym betonem, szkłem czy czarnym metalem. Na panele ścienne z drewna warto postawić więc zawsze wtedy, kiedy chcemy stworzyć w swoim wnętrzu wyjątkową dekorację o walorach praktycznych.