Wygodny fotel

Jednym z najważniejszych elementów na profesjonalnym stanowisku gamingowym jest fotel. Tradycyjne krzesło biurowe nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ nie zapewni gamerowi pełnego komfortu podczas długich godzin spędzonych przed komputerem.

Konstrukcje siedzisk dla graczy wzorowane są na fotelach stosowanych w samochodach wyścigowych. Ich głównym wyznacznikiem jest ergonomia, która odpowiada za poprawne podparcie pleców i karku w czasie siedzenia.

Czym wyróżnia się porządny fotel gamingowy? Przede wszystkim jest wygodny i odpowiednio dopasowany do sylwetki (wyprofilowane oparcie wyposażone w dwie poduszki lędźwiową i szyjną, które wpasowują się w naturalne krzywizny kręgosłupa, zapewniając prawidłowe ułożenie sylwetki podczas siedzenia). Ponadto ma regulowane w kilku płaszczyznach podłokietniki, które można dopasować do własnych preferencji. Duże znaczenie mają również:

  • funkcja kołysania,
  • możliwość regulacji kąta odchylenia oparcia,
  • odporność na wodę (hydrofobowy materiał).

Jakie biurko wybrać?

Drugim niezbędnym elementem wyposażenia pokoju gracza jest biurko. Przy wyborze biurka powinniśmy wziąć pod uwagę dwie ważne rzeczy: wielkość pomieszczenia oraz sprzęt, który chcemy umieścić na blacie. Biurko powinno idealnie pasować do wnętrza. Zbyt duży mebel będzie mocno ograniczał miejsce, utrudniając poruszanie. Jeśli planujemy umieścić na blacie dwa monitory, lepiej zrezygnujmy z biurka wyposażonego w pionowe ścianki działowe.

Biurko dla gracza nie powinno mieć szuflad czy wbudowanych szafek, które ograniczałyby mobilność pod blatem. Swobodna zmiana pozycji czy wyciągnięcie nóg bywają zbawienne podczas wielogodzinnego grania.

Wraz ze wzrostem popularności gier na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele biurek dla graczy. Producenci oferują nam innowacyjne rozwiązania, które znacznie podnoszą komfort siedzenia przed komputerem. Biurko D6000 XXL proponowane przez sklep PRO-GAMER wyposażono m.in. w cup holder, który umożliwia bezpieczne przechowywanie napojów, dedykowane miejsce na słuchawki (wieszak) oraz uchwyt na pady z hubem USB. Co ciekawe, mebel wzbogacono o specjalną półkę na kable, która pozwala na estetyczne przechowywanie wszystkich przewodów bez ryzyka splątania. W sklepie dostępne są również inne biurka gamingowe .

W pokoju profesjonalnego gamera nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Na rynku znajdziemy biurka ze specjalnym, kolorowym podświetleniem LED, które tworzy w pokoju niebanalny, bardzo klimatyczny charakter, idealny do wielogodzinnych rozgrywek w wirtualnym świecie. Jeśli wybierzemy biurko bez oświetlenia, możemy dokupić specjalne taśmy LED, które zamocujemy do blatu mebla lub do ścian (np. przy suficie).

fot. materiały prasowe