Jakie są nowoczesne meble

W wielu współczesnych domach panuje nowoczesny styl, który odznacza się wykorzystaniem specyficznych materiałów. Znajdują się wśród nich zarówno materiały sztuczne, takie jak plastik, jak również coraz częściej naturalne drewno i metal. To one podbiły nasze serca w ciągu kilku ostatnich lat, doskonale wpisując się w nurty naturalistyczne, a także w klimatyczne nawiązania do takich stylów, jak prowansalski, skandynawski czy loftowy.

Nowoczesne meble to jednak praktycznie zawsze prostota kształtu i formy. Obecnie nie chcemy mieć nadmiaru ozdób i bibelotów. Mieszkanie nie musi być jednak z tego powodu nudne - odpowiednia gra świateł, dobór pojedynczych, wyróżniających się elementów ozdobnych czy wyjątkowych mebli pozwala z łatwością uzyskać odpowiedni efekt. Co więcej, dzięki temu wystarczy sezonowo zmieniać dodatki, aby za każdym razem uzyskać zupełnie inną kompozycję.

Jak zatem w taką przestrzeń wpisać kanapę, aby również prezentowała się idealnie?

Sofa o klasycznym, prostym kształcie

Jednym z najbardziej popularnych wyborów jest sofa, która posiada klasyczny, prosty kształt. Jej zaletą jest to, że doskonale komponuje się praktycznie ze wszystkimi innymi meblami: czy to z fotelem, czy to ze stolikiem do kawy, czy może niewielką komódką albo regałem. Co więcej, będzie prezentowała się idealnie zarówno ustawiona na środku pomieszczenie, jak również pod jego ścianą.

Z tego względu polecamy serdecznie nowoczesną sofę Klara w kolorze szarym. Została wsparta na głębokim cokole, który umożliwia przechowywanie w niej zapasowej pościeli, a rozkładane poduszki umożliwiają przenocowanie na niej gości. Z kolei dzięki swojej kolorystyce wpisuje się praktycznie w każde pomieszczenie.

Innowacyjny styl i wyższe nóżki

Innym przykładem nowoczesnej sofy może być skandynawski mebel na wyższych nóżkach, który został zadedykowany dla dwóch osób. Sofy nowoczesne w tym stylu, dostępne na stronie MKS Meble, cechują się bardzo szeroką gamą kolorystyczną, dzięki czemu z łatwością każdy dobierze je do konkretnego wystroju swojego salonu. Co więcej, prezentują się niezwykle lekko i elegancko, dzięki czemu sprawdzą się nawet w małych pomieszczeniach, w których unikniemy “zagracenia” i poczucia przytłoczenia.

fot. materiały prasowe