Czym są trójwymiarowe panele ścienne?

 

Panele wykorzystywane w zdobieniu ścian to aktualnie bardzo modne rozwiązanie dekoracyjne, które można wykorzystać w wielu pomieszczeniach. Szczególnie oryginalnie prezentują się panele trójwymiarowe. Takie panele są przy tym łatwe w montażu, przycinaniu oraz klejeniu, dzięki czemu bez trudu można zamontować je samodzielnie w domu lub mieszkaniu. Przy użyciu tej oryginalnej dekoracji ściennej z powodzeniem ozdobimy całą powierzchnię ściany, lub też jedynie jej fragment. Ścienne panele sprawdzą się w wielu pomieszczeniach: w salonie, sypialni, przedpokoju, a nawet w kuchni. Za ich pomocą nadamy wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Zastosowanie paneli 3D na ścianę stwarza wiele ciekawych możliwości dekoracyjnych i jest doskonałą alternatywę dla tapety. Trójwymiarowe panele wykorzystując technologię 3D załamują światło, dzięki czemu wyglądają inaczej o różnych porach dnia.

 

Do wyboru, do koloru

 

Ścienne panele występują w wielu kolorach i kształtach. Bardzo modne są na przykład te w kształcie trójkątów, heksagonów czy rybich łusek. Panele w kształcie rybich łusek z pewnością przypadną do gustu najmłodszym! Co istotne, panele można też łączyć ze sobą, tworząc unikatowe kompozycje, ograniczone jedynie naszą fantazją. Jeśli chodzi o kolory, to oferta jest bogata. Fani minimalizmu i tzw. bezpiecznych kolorów mogą wybierać choćby z wielu ciekawych kształtów i wzorów białych paneli. Dla odważniejszych do wyboru jest wiele intensywnych kolorów: zielony, niebieski, żółty, a nawet różowy! Panele można też przemalować na dowolny kolor. Nowoczesne panele 3D na ścianę wykonane są z bardzo odpornego surowca, jakim jest polystar, czyli utwardzany poliuretan. Jest to materiał wodoodporny, dlatego bez problemu można zastosować je także w łazience i w kuchni, czyli pomieszczeniach szczególnie narażonych na kontakt z wilgocią.

 

Nie tylko do domu czy mieszkania

 

Ścienne trójwymiarowe panele znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w prywatnych domach czy mieszkaniach. Bardzo często używa się ich także do dekoracji w budynkach użyteczności publicznej, w sklepach czy biurach. Udekorowane panelami ściany nadają wnętrzu modnego, nowoczesnego klimatu. Panele wykonane z polystaru są odporne na duże różnice temperatur, dlatego można je z powodzeniem zastosować na przykład w hallu czy przedsionku budynku. Wnętrze ozdobione ciekawą aranżacją z paneli nada mu efektowności i przyciągnie uwagę potencjalnych klientów. Panele 3D na ścianę to też niebywała okazja do wielu ciekawych eksperymentów. Można je ze sobą łączyć i zestawiać, tworząc na ścianie ciekawe i oryginalne kompozycje. Pomimo swojego nowoczesnego charakteru, panele naścienne mogą być też stosowane w bardziej klasycznych wnętrzach. Taki eklektyczny wystrój jest obecnie bardzo popularny i otwiera przed nami wiele możliwości aranżacyjnych.