Poza rozbudowanymi sofami i głębokimi fotelami, warto również wykorzystać niewielkie pufy. Do czego mogą się przydać? O tym napiszemy poniżej.

Styl skandynawski – wygoda w centrum uwagi

Jeśli pragnie się zaaranżować wygodny salon, można sięgnąć po aranżacje w stylu skandynawskim, który łączy maksymalną prostotę z ciekawym designem. Konstrukcje są proste, nie pozbawione walorów estetycznych, a przy tym zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Meble skandynawskie, w tym praktyczne pufy, są zazwyczaj minimalistyczne i mocno zgeometryzowane. Dzięki temu świetnie sprawdzają się nie tylko w skandynawskich wnętrzach, ale też w pomieszczeniach zaaranżowanych w innym stylu. Pufy skandynawskie chętnie wprowadza się choćby w aranżacjach klasycznych, nowoczesnych lub retro. Są uniwersalne i naprawdę praktyczne.

Pufy w stylu skandynawskim – wielofunkcyjne rozwiązania do modnych wnętrz

Puf uznaje się przede wszystkim za mebel do siedzenia. Jest to niewielka konstrukcja, składająca się najczęściej z siedziska bez oparcia i nóżek. Można również znaleźć pufy bez nóżek, w formie całościowej bryły. Takie produkty oferuje na przykład firma Dekoori.pl. Tego typu małe meble do siedzenia przydają się zwłaszcza w salonach, choć trafiają również do pokojów dziecięcych, kuchni lub sypialni.

Niewielki rozmiar i budowa sprawiają, że pufy przydają się nie tylko do siedzenia. W wielu sytuacjach można ich użyć jako podręcznego stolika. Niekiedy puf sprawdza się nawet jako podnóżek w zestawie z fotelem lub sofą, by jeszcze bardziej poprawić jakość wypoczynku.

Na rynku trafiają też pufy ze schowkiem w siedzisku. Można w nich ukryć rozmaite drobiazgi, by zachować porządek w salonie oraz mieć wszystko, co trzeba zawsze pod ręką.

Jak wybrać pufy? Kilka praktycznych wskazówek

Gdy wybiera się pufy skandynawskie do domu, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy dobrać model (wielkość i kształt) do pozostałych elementów wyposażenia, a zwłaszcza foteli i sofy, którym będą one towarzyszyć.

Można stawiać na produkt w tym samym kolorze lub zdecydować się na tapicerowane pufy w kontrastującej barwie, pasującej jednak do całej aranżacji. Staną się one wówczas ciekawym akcentem dekoracyjnym.

Oprócz tego należy zastanowić się nad tym, do czego puf będzie wykorzystywany. Jeśli potrzebuje się wyłącznie dodatkowego siedziska lub stolika, wówczas świetnie sprawdzają się pufy na nóżkach. Jeżeli natomiast szuka się również dodatkowego schowka na rozmaite przedmioty, trzeba wybrać inny model.

Pufy w modnych wnętrzach – efektowna i funkcjonalna aranżacja salonu

Choć pufy to dość niewielkie meble, wyróżniają się olbrzymią funkcjonalnością. Można je stosować samodzielnie, w małych kącikach rekreacyjnych, lub użyć ich jako uzupełnienia przestronnej strefy wypoczynkowej. W każdej sytuacji pufy bywają bardzo przydatne – zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.