Rafael Morgan urodził się i wychował w Belo Horizaonte. Już od najmłodszych lat uwielbiał obserwować ludzi oraz przestrzeń dookoła. Odkąd pamięta zawsze miał ze sobą szkicownik i kredki.
Od kiedy zaczął swoją karierę jako projektant, zawsze starał się łączyć dizajn z filozofią. Rafael uważa, że to właśnie słowa są bardzo ważne w procesie projektowania, I to od nich wszystko się zaczyna.  Teraz Rafael Morgan jest członkiem Studio Mango oraz otwiera studio projektowe w Brazylii, VIRA Design.
Projektant uważa, że „Zanim dostaniesz tej magicznej inspiracji, najpierw potrzebujesz zdobywać doświadczenie. Głównie chodzi mi o to, że projektant musi być wrażliwy na to co się dzieje na światowej scenie dizajnu, jak również wiedzieć jaka jest w ogóle sytuacja na świecie. W momencie, kiedy już masz jakąś wiedzę, oraz oczy otwarte wtedy znajdziesz inspirację niemal wszędzie. Najczęściej w zwyczajnych rzeczach, jak słowach, zbiór przysłów, w sztuce, poezji czy filozofii. Trzeba patrzeć na rzeczy z drugiej strony, zmienić kąt patrzenia. Wtedy człowiek się dowie, że najlepsze pomysły pochodzą z najprostszych i zwyczajnych źródeł.”

Najsłynniejszy projekt Rafaela Morgana to lampa „Light Drop”, która wygląda jak cieknący kran.
Lampa zrobiona jest z metalu i silikonowego węża z diodami LED. Za pomocą kurka można regulować jasność światła podobnie jak ciśnienie wody w prawdziwym kranie.