Tynki dekoracyjne - idealne na ściany i sufity

Jedną z możliwości modnego wykończenia wnętrza jest użycie tynków dekoracyjnych. Dzięki ich zastosowaniu można uzyskać różnorodne formy oraz faktury. Każdy rodzaj tynku ozdobnego na sufit oraz ściany posiada inną ziarnistość, a także gęstość. Istnieje wiele rodzajów tynków dekoracyjnych, które charakteryzują się różnymi wykończeniami - marmur,  cegła, trawertyn, stiuk, a także wiele innych. To właśnie ich różnorodność sprawia, że tak dobrze sprawdzają się jako dekoracje oraz imitacje innych faktur na ścianach i sufitach pomieszczeń. Świetnym rozwiązaniem jest również wydrapywanie wymarzonego wzoru jeszcze na wilgotnym tynku, taki zabieg nadaje indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru.

Oryginalne wzory z gipsu strukturalnego

Modnym rozwiązaniem jest zastosowanie gipsu ozdobnego na ścianie. Użycie gipsu strukturalnego, to zdecydowanie się na niesamowicie wytrzymały materiał, który nadaje niepowtarzalną fakturę powierzchni. Gips strukturalny jest łatwy w nakładaniu. Ceni się go  przede wszystkim za to, że daje możliwość tworzenia oryginalnych wzorów. Dzięki swojej plastyczności posiada on nieograniczone możliwości tworzenia dekoracji na ścianach. Idealnie sprawdzi się przy kwestiach dekoracyjnych, na przykład można z niego formować ozdobne ramki czy odlewy. Chcąc uzyskać nietuzinkowy kształt, można ręcznie stworzyć małe cegiełki, które zostaną ekstrawagancko ułożone na ścianach. Modnym sposobem na użycie gipsu ozdobnego na ścianie jest tworzenie odciskanych płaskorzeźb. To łatwy sposób na nietuzinkowy kształt uzyskany za pomocą zwykłych, codziennych przedmiotów, między innymi sznurków.

Farby strukturalne o różnych fakturach

Chcąc posiadać modnie wykończone wnętrze, warto rozejrzeć się po wielu możliwościach dekoracyjnych, jakie daje rynek. Często wybieranym rozwiązaniem jest użycie farby strukturalnej. Dzięki swoim niesamowitym strukturom i nietuzinkowym efektom nadają modnego charakteru pomieszczeniom. Cechuje je przede wszystkim prostota. Świetnie sprawdzą się jednakowo na płycie gipsowo-kartonowej, wiórowej, betonie, tynku cementowym czy wapienno-cementowym. Farby strukturalne przeznaczone są głównie do dekoracyjnego malowania ścian, a także sufitów. Jednak dzięki swoim właściwościom i fakturom można je wykorzystać również do częściowego krycia defektów podłoża.

Istnieje wiele sposób na uzyskanie modnego wnętrza. Warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami - tynkami dekoracyjnymi, gipsem czy farbami strukturalnymi. Każda z opcji daje niesamowite wykończenie i niepowtarzalną fakturę. Wykorzystanie ich zapewni rozwiązania stawiające na modę i indywidualność charakteru pomieszczeń.