Złoty stolik ze szkła i metalu: odważ się na nowoczesny design w stylu soft glam

Stoliki kawowe w złotym kolorze od jakiegoś czasu zajmują czołowe miejsce w gronie najgorętszych trendów wnętrzarskich. Początkowo kojarzone z barokowym przepychem i ostentacyjną ekstrawagancją, dzięki kreatywności projektantów przeszły sporą metamorfozę i obecnie znowu wracają do łask. Jednymi z wielu typów dostępnych modeli, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie we współczesnych salonach są stoliki kawowe ze szkła i metalu.


Złote stoliki idealnie wpisują się w awangardowy charakter stylu glamour czy jego łagodniejszej i bardziej subtelnej wersji, jaką stanowi nowoczesny styl soft glam. Metalowe podstawy takich mebli, nierzadko posiadające odważne i nietuzinkowe formy, dzięki eleganckiej kolorystyce tworzą wrażenie ekskluzywności i wnoszą sporą dawkę luksusu do wystroju wnętrza. Złoty stolik kawowy w salonach inspirowanych takimi stylami pełni jednocześnie dwie funkcje: ozdoby i praktycznego elementu aranżacji. Okazuje się jednak, że nie tylko odważny i ekscentryczny glamour uwielbia błyskotki...

Złoty stolik z marmurowym blatem: postaw na elegancką klasykę w odświeżonej wersji

Do salonów, które pokochają złoty stolik kawowy z pewnością należą także te inspirowane stylem klasycznym czy nieco bardziej współczesnym modern classic. Bazy tych stylów są stosunkowo neutralne i ponadczasowe, ale nie stronią od zastosowania designerskich smaczków i wysokiej klasy materiałów. W takich wnętrzach pięknie odnajdą się przede wszystkim okrągłe stoliki kawowe w kolorach złota z białego lub czarnego marmuru oraz stoliki kawowe na złotych nóżkach z drewnianymi blatami.

Podoba wam się połączenie złota i marmuru? A może bliższy waszym gustom jest elegancki duet złota i egzotycznego drewna? Stolik kawowy w złotym odcieniu nie musi przytłaczać swoją estetyką, aby robić wrażenie, dlatego czym prędzej porzućcie to przekonanie i opory, jakie macie w stosunku do tych mebli. Złoto towarzyszy klasyce od dawna i w złym tonie jest pomijanie go w aranżacji tak reprezentacyjnego pomieszczenia, jakim jest salon. Pokój dzienny pełni na co dzień wiele funkcji, dlatego zasługuje na odrobinę luksusu, elegancji i przytulności.

Złoty stolik kawowy o geometrycznych kształtach: poczuj luksusowe klimaty stylów nowojorskiego i art déco

Myśleliście do tej pory, że osiągnięcie kompromisu pomiędzy modnym designem a funkcjonalnością nie jest możliwe? Dekoracyjność nie musi wykluczać komfortu użytkowania, a złote stoliki kawowe są tego najlepszym przykładem. Wystarczy spojrzeć na modele proponowane w tym sezonie przez topowe marki wnętrzarskie, aby skutecznie przekonać się, że piękna estetyka i praktyczne rozwiązania konstrukcyjne mogą iść ze sobą w parze.

Okrągłe i kwadratowe stoliki kawowe o geometrycznych formach, występujące zarówno w standardowej wersji z nóżkami, jak i na kółkach, to idealny sposób na dopełnienie wystroju salonów inspirowanych stylami nowojorskim i art déco. Atmosfera wyjątkowości i luksusu, która przejawia się tutaj poprzez wykorzystanie szlachetnych materiałów oraz łączenie tradycji z aktualnymi trendami to podstawa każdej z tych konwencji.

Stolik kawowy w złotym kolorze wykonany ze szkła, kamienia, metalu lub stali to wymarzony towarzysz dla sof, narożników oraz foteli tapicerowanych pluszowymi tkaninami, posiadających obłe kształty i wykończonych pikowaniami. To także idealny kandydat na stanowisko tzw. focal point, czyli centralnego punktu w pomieszczeniu. W salonach w stylu art déco i nowojorskim najczęściej taką rolę pełni kącik wypoczynkowy. Atrakcyjne propozycje stolików kawowych znajdziesz na sfmeble.pl W ofercie dostępne są przeróżne modele, także w przytoczonym złotym odcieniu, które idealnie wkomponujesz do swoich wnętrz.

Jak dopasować złoty stolik kawowy do kanapy?


Niezależnie od tego jaki styl preferujecie i który ze złotych stolików kawowych jest najbliższy waszym gustom, musicie pamiętać o bardzo ważnej kwestii, jaką jest dopasowanie takiego mebla do kompletu wypoczynkowego w salonie. To, że musi on pasować do stylu wystroju całej aranżacji jest oczywiste, jednak weźcie pod uwagę, że to właśnie towarzystwo sofy i foteli będzie mu najbliższe.

Idealny stolik kawowy powinien mierzyć około 40-60 cm wysokości, zajmować 2/3 długości kanapy i posiadać blat usytuowany 2,5 – 5 cm poniżej siedziska. Pomiędzy stolikiem a sofą powinna być też zachowana stosowna odległość, która w optymalnych warunkach wynosi około 45 cm. Stolik kawowy w złotym odcieniu pomimo wyjątkowo eleganckiej i dekoracyjnej urody, musi przede wszystkim spełniać praktyczne funkcje, dlatego zadbajcie o to, aby był pod tym względem dopasowany do waszych potrzeb.

Producenci dają obecnie do wyboru w tym zakresie modele złotych stolików kawowych w różnych stylach, wzorach i formach. W ofercie topowych marek wnętrzarskich spotkacie zarówno stoliki kawowe o okrągłych i prostokątnych kształtach, na klasycznych nóżkach lub na kółkach, wyposażone w dodatkowe półki i schowki oraz składające się z kilku elementów stoliki modułowe.