Nendo to japońskie studio projektowe, które stworzyło nietypową kolekcję mebli i serwisu do zaparzania kawy i herbaty. W każdym z przedmiotów odnajdziemy element inspirowany kanji. Kanji to pismo japońskie zapożyczone z Chin, składające się z znaków logograficznych.

Kolekcja designerskich domowych sprzętów powstała na zamówienie Zens, chińskiej marki lifestylowej. W jej skład wchodzą cztery rodzaje mebli: stół, siedziska, półki i szafki. Podstawą wszystkich mebli jest kształt trójkąta, natomiast górna część przybiera formę, która najlepiej spełni swoją funkcję.

Płaska powierzchnia idealnie nadaje się na blat stołu. Wygięta forma przeznaczona została do siedzenia. Warstwowe prostokąty tworzą półki, zaś cylindry to fantastyczne półki na książki lub drobiazgi.

Nendo opisuje swoją kolekcję: „Podobnie jak w kanji, gdzie jedno słowo jest kombinacją wielu znaczeń, my poprzez rozmieszczenie trójwymiarowych kształtów na różne sposoby, możemy stworzyć różnorodne formy mebli”.

Przykładem na wykorzystanie idei kanji jest system, noszący nazwę „Chirp”. To nic innego jak metalowe linie, na których spoczywają ptaki. Funkcją tego dodatku do kolekcji Nendo jest utrzymywanie małych przedmiotów, takich jak długopisy i ołówki. Zestawy do herbaty i kawy zostały zaprojektowane natomiast tak, by swym kształtem przypominały kamienie, które możemy układać w stosy.