Już za trzy dni poznamy zwycięzców ?Wallpaper Design Awards?. W siódmym dniu konkursu o nagrodę ?top spot?, czyli miejsce najgorętsze, będą ze sobą walczyć największe, najpiękniejsze i najpopularniejsze miasta. Wyniki zostaną ogłoszone 11 stycznia. Poniżej przedstawiamy poszczególne kandydatury.

1.Pekin - jeszcze ze dwa lata temu ledwo byśmy go dodali do naszych 20 ulubionych miejsc, a dzisiaj jest to jedno z najlepiej rozwijających się miast świata. Architektura w stolicy Chin bardzo sie poprawiła, teraz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Spójrzmy jak wygląda ten piękny hotel Beijing Peninsula.

2.Istambuł - ostatnio została tam otwarta nowa galeria sztuki współczesnej i Muzeum Sakip Sabanci. Najnowszym i zresztą bardzo ciekawym obliczem Istambułu jest raj dla zakupowiczów oraz imprezowiczów. Miasto powolutku przeistacza się w elegancką stolicę imprez. Myślę, że każdy już wie, a zwłaszcza dziewczyny, gdzie teraz pojadą na wakacje.
Tak więc ogłaszam oszczędzanie!

3.New York - od czasu tragedii z bliźniaczkami, miasto na nowo odkryło swój entuzjazm, czego przykładem jest japońska knajpka Matsuri, pokazana poniżej. Nowy styl miasta dla nowej generacji kształtują teraz światowej sławy architekci, tacy jak Gehry, Calatrava, Meier, czy Fortepian.

4. Sztokholm - biały minimalizm lat 90-tych został drastycznie zmieniony. Wnętrza przyjęły teraz bardziej eksperymentalne formy, a czasem nawet formy zabawne. Szwedzi jednak nie posuwają się za daleko, dlatego też wszystko jest bardzo wyważone.

5.Wenecja - od kiedy w 1995 r. Włochy dołączyły do EU, kulturalne granice Europy zostały poszerzone o kolejne świeże pole. Goście znajdą tu zwarte architektonicznie miasto, które promieniuje tradycyjnym i awangardowym wdziękiem. Poniżej prezentujemy restaurację Osterreicher im MAK.