Ostatnio portal trendu.pl prezentował kandydatów do tytułu miejsca ? ?top spot?, a następnie najlepszego wchodzącego produktu. Dziś kolej na hotele, ubiegające się o tytuł najlepszego:

DuoMo, Rimini
Hotel DuoMo znajduje się w centrum historycznym miasta. Posiada 34 pokoje, 9 apartamentów oraz nocny klub NoMi. Wszystko to zaprojektowane przez Rona Arada. Hotel wydaje się być czystą fantazją, bowiem wszystko wydaje się tu tajemnicze. Projektant chciał bowiem, aby zarówno hotel, jak i klub były miejscami, gdzie zostawiamy przeszłosć i idziemu ku przyszłosći, tej jeszcze nieznanej.

Gramercy Park, New York
Hotel został odnowiony przez Iana Schragera. Jest to jednen z lepszych i oryginalniejszych hoteli na Manhattanie. Resturacja Park Chinois pod przewodnictwem Alan Yau serwuje potrawy chińskie, głównie z Szanghaju i Pekinu, ale także wysublimowaną kuchnię francuską. Na terenie baru ?The Rose? i ?Jade? można spotkać obrazy takich znakomitości, jak Andy Warhol, Cy Twombly czy Damien Hirst.

Home, Buenos Aires
Hotel Home został zaprojektowany przez architektów Rodrigo Cunilla i Juana Grichenera. Jego fasada może sprawiać wrażenie surowej, ale wnętrze zostało zaprojektowane w sposób ciepły i przytulny. Na terenie hotelu znajduje się ogród o powierzchni 300 metrów kwadratowych, a także basen o wymiarach 10mx 4m. Każdy z 17 pokoi ma swój odmienny styl, odzwierciedlony różnymi tapetami, które stanowią mieszankę zainspirowaną Europą.

Hyatt Regency, Kyoto
Takashi Sugimoto z Super Potato zaprojektował nowoczesny hotel Hyatt Regency używając papierowych lamp, matriałów kimono, wyblakłego drewna czy granitów w łazienkach. Z okien pięknych apartamentów rozciąga się widok na wspaniały, typowo japoński ogród. Restauracja Touzon podaje pierwszej świeżości sushi, suskimi, jak również inne morskie smakołyki. Goście mają możliwość odwiedzenia Riraku Spa, aby skorzystać z akupunktury, czy ziołowego masażu twarzy.

St. Regis, San Francisco
Tylko kilka architektonicznych firm potrafi projektować tak, jak kanadyjska firma Yabu i Pushelberg, której siedziba znajduje się na 40 piętrze nowego budynku, zaprojektowanego przez Skidmore, Owings & Merrill. St. Regins składa się z 260 pokoi, które są największe w mieście! Hotel wyszedł także naprzeciw wymaganiom klientów i zainwestował w spa.