Krzesła do jadalni – drewniane vs tapicerowane

Miłośnicy klasycznych rozwiązań często rozważają zakup krzeseł drewnianych. Mają one swoje niewątpliwe zalety, takie jak trwałość, ponadczasowy wygląd i uniwersalność. Pasują do niemal każdego stołu. Łatwo utrzymać je w czystości – wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, aby je odświeżyć. Są jednak, niestety, dość twarde, jeśli chodzi o siedzisko. Rozwiązaniem może być dokupienie do nich poduszek z troczkami, które jednak nie każdemu odpowiadają. Znacznie bardziej komfortowe pod względem siedzenia są krzesła tapicerowane. Współcześnie produkowane modele wykonuje się z gąbki i tkaniny o zwiększonej odporności na zabrudzenia i przenikanie wilgoci. Mimo to trzeba się liczyć ze stopniowym zużyciem materiału i koniecznością jego wymiany za jakiś czas.

 

Wybieramy wygodne krzesła do jadalni. Jakie powinny być?

Wybierając krzesła do jadalni, musimy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygodę, ale także na to, ile miejsca zajmują. Istotna jest również łatwość ich czyszczenia, gdy przez nieuwagę wylejemy zawartość filiżanki wprost na siedzisko. Swoje znaczenie mają również parametry techniczne. Optymalnie, gdy głębokość siedziska krzesła do jadalni ma ok. 43 cm, a samo siedzisko jest półtwarde. W tak zaprojektowanym krześle utrzymasz prostą linię pleców i zapobiegniesz garbieniu się. Kupując krzesło, warto zwrócić uwagę na to, aby miało warstwę pianki – nie będzie wtedy zbyt twarde, nawet podczas dłuższego biesiadowania.

 

Salon z kuchnią w stylu skandynawskim. Który model krzeseł wybrać?

W przypadku kuchni otwartej na salon i chęci zagospodarowania przestrzeni w spójnej kolorystyce, warto sięgnąć po rozwiązania utrzymane w tym samym stylu. Na przykład, mając wnętrze w stylistyce skandynawskiej, jadalnię można wyposażyć w komplet krzeseł Alvo Lux. Ich przytulny wygląd, prosta forma i lakierowany na biało stelaż świetnie koresponduje z szarym siedziskiem. Na uwagę zasługuje również jego tkanina o właściwościach łatwo czyszczących, która sprzyja usuwaniu plam z herbaty czy kawy, powstałych na skutek codziennego użytkowania.