Chcesz umeblować mieszkanie? Przeczytaj ten poradnik i zdecyduj, czy dobrać każdy element indywidualnie, czy kupić od razu cały komplet.

Możesz konsultować projekt swojego domu z architektem, starannie dopasować kolor farb w każdym pokoju i aranżację kafelków w łazience, ale Twoje mieszkanie nabierze ostatecznego wyrazu dopiero, kiedy je umeblujesz. Sofa, stół, regały na książki i płyty decydują o charakterze wnętrza, a ich dobór bez wątpienia wpłynie na codzienny nastrój Twojej rodziny. Pozostaje więc pytanie: czy meble kupować w komplecie czy indywidualnie?

 

Zanim zdecydujesz – komplet czy pojedyncze elementy

Bez względu na to, jaki masz zamysł odnośnie do ostatecznego umeblowania Twojego mieszkania, musisz zacząć od dobrego rozplanowania przestrzeni. Przed ruszeniem do sklepu dokładnie zmierz wszystkie ściany, wysokość okien, zasięg drzwi przy pełnym ich otwarciu itd. Rozrysuj całe mieszkanie na kartce papieru – dzięki temu łatwiej porównasz proporcje poszczególnych elementów wyposażenia.

Komplet mebli zaoszczędzi Ci problemów

Kolekcja mebli należących do tej samej serii ma zdecydowanie najwięcej zalet. Po pierwsze, wszystkie elementy są tak projektowane, żeby pasować do siebie bez względu na wybraną przez Ciebie konfigurację: aranżacja nie musi być bowiem stała, co jakiś czas warto nieznacznie przemeblować salon lub sypialnię.

Po drugie, taki wariant oznacza bezpieczeństwo Twojej rodziny. Szeroki wybór kompletów oferują z reguły więksi producenci, a oni nie muszą szukać niepotrzebnych oszczędności – ich produkty na pewno nie będą niestabilne, powleczone tańszymi toksycznymi farbami albo w inny sposób zagrażające najmłodszym domownikom. W dodatku przy wyborze zestawu możesz się zdać na profesjonalistów: w renomowanym salonie doradca z pewnością podpowie Ci najwłaściwszy wybór w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb.

I wreszcie, nie bez znaczenia jest też cena. Kupno kompletu w ostatecznym rozrachunku na ogół opłaca się bardziej niż mozolne skupowanie pojedynczych mebli.

Poszukaj idealnej kolekcji dla siebie w katalogu Black Red White.

Pojedyncze meble ratunkiem dla niestandardowego mieszkania

Meble dobieranie indywidualnie to rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy mają niestandardowe mieszkanie. Dużo kątów, utrudniające aranżację skosy albo niecodzienna wysokość okien wymagają dobrania poszczególnych elementów specjalnie do wnętrza. W takim przypadku najpewniejszym rozwiązaniem jest oczywiście kupno mebli na zamówienie. Dobry fachowiec poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanym projektem, a Twoje mieszkanie z pewnością zyska walor oryginalności. Jeżeli nie dysponujesz nieograniczonym budżetem, właściwszym rozwiązaniem może się okazać... wybranie indywidualnych elementów z już gotowych zestawów. Black Red White sprzedaje też swoje meble oddzielnie, a w katalogu meblowym z pewnością znajdziesz dla siebie egzemplarze spełniające Twoje wymagania. Zaglądaj regularnie na stronę internetową Black Red White. Przy odrobinie cierpliwości zaoszczędzisz na takim rozwiązaniu, jeśli uda Ci się trafić na atrakcyjne przeceny.

Sprawdź, jakie promocje ma w swojej ofercie Black Red White.


Kolekcja: GraphicKolekcja: Bigi


Kolekcja: Marocco