Zegarki sportowe już od kilku dobrych lat cieszą się niemałą popularnością, co szczególnie nie dziwi, bo wielu Polaków prowadzi dziś aktywny tryb życia. Takie nowoczesne czasomierze nie tylko urozmaicają treningi, ale również, dzięki funkcji mierzenia dystansu, tętna, tempa czy liczby spalonych kalorii, pozwalają podnosić ich efektywność.

Producenci czasomierzy prześcigają się w zakresie ich funkcjonalności, tworząc gadżety coraz bardziej inteligentne i zaawansowane. Mowa tu oczywiście o kategorii smartwatch – te zegarki wykorzystują nowoczesne technologie, które pozwalają stać się własnym trenerem. Dzięki nim możesz zaplanować trening, sprawdzić wydolność organizmu, kontrolować stan zdrowia, poprawić jakość snu czy umilić sobie czas wysiłku fizycznego muzyką. W jaki zegarek do biegania GPS warto zainwestować?

Zegarek do biegania GPS Garmin

Jaki zegarek do biegania z GPS wybrać? Przeglądając bogatą ofertę inteligentnych czasomierzy warto zwrócić uwagę na Garmin GPS . To amerykańskie przedsiębiorstwo wytwarza wysokiej jakości gadżety, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dobrym przykładem jest tu zegarek do biegania GPS Garmin Fenix 6 PRO GPS Smartwatch, który pozwala wyznaczać cele, planować trasy, treningi siłowe i wydolnościowe, a także uprawiać sporty inne niż bieganie. Do tych ostatnich można zaliczyć m.in. jazdę na rowerze, pływanie (zapewnia wodoszczelność do 100 metrów!), grę w golfa czy jazdę na nartach. Dla każdej z tych dyscyplin w Garmin Fenix przygotowano odpowiednio dopasowane funkcje.

Zegarek biegowy GPS Garmin Fenix posiada również moduł informujący o poziomie zużycia energii organizmu, a także pozwalający dostosować tempo do ukształtowania terenu. Co więcej, zegarek wyposażony został w szkło Gorilla Glass, które skutecznie zabezpiecza tarczę przed zniszczeniami mechanicznymi.


Zegarek do biegania GPS Suunto

Kolejną świetną propozycją dla osób uprawiających sport będą zegarki do biegania GPS Suunto. Fińska marka od lat produkuje wysoce zaawansowane kompasy, komputery nurkowe oraz wielofunkcyjne czasomierze. Nic zatem dziwnego, że jej produkty cieszą się uznaniem wśród osób kochających sport. Godnym reprezentantem marki jest Suunto 9 Baro All Black Wrist HR GPS. To zegarek do biegania z GPS i pulsometrem, a także ogromem przydatnych funkcji.

Model został wyposażony w aż 80 przydatnych trybów sportowych! Posiada wysokościomierz, kompas, pomiar tętna czy wodoszczelność do 100 metrów. Co więcej, zegarek do biegania GPS Suunto posiada szereg aplikacji m.in. Strava i Training Peaks, program umożliwiający analizę i śledzenie wyników oraz osiągnięć sportowych, a także Adidas Running, który weryfikuje tempo, prędkość, dystans, trasę biegową oraz spalone kalorie.

Warto wiedzieć, że Suunto oferuje wiele modeli uniseksowych, więc jeden z nich będzie dobrym wyborem również wówczas, jeśli chcesz kupić wysokiej jakości zegarek do biegania z GPS damski.


Zegarek do biegania z GPS i muzyką

Muzyka motywuje i mobilizuje do działania, dlatego warto, aby i twój model zapewniał do niej dostęp. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na Garmin Forerunner 245 Music, który nie tylko umożliwia słuchanie muzyki podczas uprawiania sportu, ale i mieści nawet do 500 piosenek! Dzięki temu możesz słuchać swojej ulubionej muzyki na słuchawkach bez używania telefonu. Co więcej, model wzbogacono o szereg niezbędnych funkcji, przydatnych podczas uprawiania sportu, a także wodoszczelność do 50 metrów.

Potrzebujesz zegarka damskiego z GPS? Ten model przypadnie do gustu także paniom. Prosty, nowoczesny design oraz bogata kolorystyka pasków pozwalają spersonalizować zegarek i nadać mu bardziej kobiecego charakteru.


Zegarek do biegania z GPS – tani

Jaki zegarek do biegania z GPS i pulsometrem  w przystępnej cenie warto kupić? Czy takie gadżety muszą kosztować fortunę? Nie! Jeżeli chcesz kupić stosunkowo tani zegarek do biegania z GPS, który będzie posiadał wszystkie niezbędne funkcje, zdecydowanie warto postawić na zegarek Rubicon Smartwatch SMARUB012 lub Rubicon Smartwatch SMARUB044. Oba modele posiadają szereg niezbędnych funkcji i udogodnień, a przy tym są oferowane w atrakcyjnej cenie!Zdjęcie główne stock.adobe.com - autor - Maridav