Klocki LEGO od kilku lat przeżywają swoisty renesans. Okazuje się, że grupa, która sięga najchętniej po LEGO to dorośli, którzy kupując nowe zestawy, wracają do magicznych wspomnień z dzieciństwa.

Firma skutecznie wchodzi w nowe segmenty rynku, czego przykładem jest LEGO Friends skierowane do dziewcząt. Tak czy inaczej kluczem do sukcesu firmy jest społeczność Geeków, którzy niezależnie od szerokości geograficznej przyczynili się do powstania marki z kolan. A przecież jeszcze kilka lat temu firma stanęła na granicy przepaści i groziło jej bankructwo.

Z myślą o przywiązanych od lat do marki LEGO firma wypuszcza coraz to nowe zestawy kolekcjonerskie. To co je wyróżnia, to dość wysoka cena i spora ilość elementów. Również proces składania wydaje się trudniejszy niż ten w zestawach dla dzieci.

Redakcja trendu.pl wybrała Top 5 najlepszych premier kolekcjonerskich zestawów LEGO z 2013 roku.

Wyróżniliśmy następujące zestawy:

1. Opera w Sydney (zestaw 10234) – zestaw składa się z 2989 elementów. Dla fanów architektury to pozycja obowiązkowa. Zestaw po złożeniu wyróżniają pokaźne rozmiary: 28 cm wysokości, 63,5 cm szerokości i 38 cm długości! Dostępny w serii Creator.

2. Super Star Destroyer (zestaw 102221) – pozycja obowiązkowa dla fanów gwiezdnych wojen. To jeden z największych zestawów Lego. Niszczyciel ma długość 124,4 cm. Oprócz tego znajdziecie tam unikatowe figurki droida IG-88, Dengara, Admirała Piett, Bosska i samego Lorda Vadera.

3. Vintage MF collection – zestaw dla maniaków marki. Unikatowy miks Minifigów od lat 70. do roku 2000. Kolekcja składa się z 5 osobnych zestawów pakowanych po 5 Minifigów. Widok charakterystycznego kosmonauty, który jest przyodziany w biały kostium, a pochodzi z 1978 roku powoduje silne wzruszenie.

4. Lego Minecraft (zestaw 21102) – prawdziwa gratka dla fanów Minecrafta i Lego. Zestaw jest prosty do złożenia. Jednak czego nie zrobi fan wirtualnej rozrywki dla kolejnego gadżetu związanego z kultową grą, bez której każdy dzień jest stracony.

5. DeLorean – Powrót do przyszłości (zestaw 21103) – w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć słynnego pojazdu, który kojarzy się z kultowym filmem Powrót do przyszłości. To zestaw, który musi znaleźć się w kolekcji fanów motoryzacji. Docelowo do zestawu powinien zostać dołączony samochód marki DMC. W zestawie znajdziemy dwie unikalne figurki Marty McFly i Doc Brown.

Lego w perfekcyjny sposób łączy innowacyjne kolekcje, pełne elektroniki, świata robotów, z nawiązywaniem do klasycznych zestawów dla fanów Vintage. Firma pozostaje na właściwej drodze do dalszej ekspansji. Jej możliwości są nieograniczone. Któż nie chciałby wyróżniać się tabletem, smartfonem czy komputerem z logo LEGO. Moim osobistym marzeniem jest pojawienie się na rynku zestawu, dzięki któremu zbuduję klasycznego Macintosha z 1984 roku...