Do redakcji trendu trafia kolejny model z rodziny Yoga. Tym razem to wersja 920, która ma potwierdzić rosnące znaczenie marki Lenovo w popularnym segmencie hybryd.

Urządzenie łączy zalety tabletu i ultrabooka. To następca udanego Lenovo Yoga 910.

Modny ultrabook pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Mózgiem całości jest procesor Intel Core i7 8550U. Niezwykle oszczędna i zaskakująco wydajna jednostka najnowszej generacji.

Yoga 920 oferuje kartę graficzną Intel 620 HD, 8 GB pamięci RAM, co wystarcza do poprawnej pracy pozbawionej zawieszeń i przycięć. Pamięć masowa to dysk SSD 256 GB.

Ekran:

Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 13,9 cala przystosowano do obsługi piórem Active Pen 2.

Gadżet doskonale współpracuje z Windows 10. Sam ekran prezentuje się fenomenalnie. Zachwyca nasyceniem barw i znakomitą percepcją również z ostrych kątów,

Za emisję odpowiada matryca IPS o rozdzielczości Full HD 1920x1080 px.

Irytują refleksy, które odbijają się od ekranu, szczególnie przy dużym natężeniu światła.

Obudowa, wyposażenie:

Obudowę wykonano z tworzywa sztucznego oraz aluminium. Takie rozwiązanie ułatwia przenoszenie hybrydy. (przypadkowo nie wypadnie nam z dłoni).

Całość okazuje się zaskakująco odporna na odciski palców. Tak jak w modelu Yoga 3, klawiatura jest sprytnie zlokalizowana.

Lenovo Yoga 920 wykonano solidnie. Szczególnie należy pochwalić zawiasy, które są najbardziej narażone na przeciążenia podczas użytkowania. Wiedzą o tym wszyscy, którzy mieli nieprzyjemne doświadczenia z pierwszą generację MacBooka Air.

Ekran modnej Yogi przekręcimy o 360 stopni. W tym trybie blokowana jest wspomniana wyżej klawiatura, która trafia do sensownie zaprojektowanego wgłębienia.

Lenovo Yoga 920 to designerski ultrabook, który oferuje jedyne 1,4 cm grubości. Waga gadżetu to 1,37 kg. Bardzo atrakcyjne parametry dla pełnowymiarowego laptopa, z opcją tabletu..

Tryby działania:

1. tryb podstawowy laptop.
2. tryb tabletu.
3. tryb namiotowy - dobry do pracy z ekranem dotykowym
4. tryb podstawki - idealny do gier wymagających dotykowego ekranu.

Złącza:

lewa strona:

-gniazdo zasilania/usb 3.1
-gniazdo USB typ C 3.1
-gniazdo audio

prawa strona:


-gniazdo USB 3.0
-przycisk Novo (reset laptopa do fabrycznych ustawień)   
-przycisk zasilania

Nowy model Lenovo idealnie sprawdzi się jako narzę

dzie pracy managera. Istotnym minusem jest brak portu HDMI.Praca na ekranie dotykowym należy do przyjemnych.

Klawiatura gwarantuje dobrze wyczuwalny skok. Płyta touchpada jest precyzyjna i oferuje wysoki komfort pracy. Minusem jest brak gniazda na karty pamięci.

Czas działania, hałas, temparatura:

Yoga 920 to hybryda, która zaskakuje jakością działania na wszystkich niemal poziomach. Nie mamy do czynienia ze zjawiskiem przegrzewania obudowy. W najcieplejszym miejscu notujemy 44 stopnie C., a w stanie spoczynku symboliczne 23 stopnie.

Układ chłodzenia okazał się wydajny i cichy. Przy pełnym obciążeniu w zasadzie niesłyszalny.

Czas działania na baterii to bardzo poprawne 11 godzin w trybie standardowym. W trakcie wydajnego użytkowania akumulator rozładował się po 2 godzinach. W opcji oszczędzania komputer jest aktywny przez ponad 27 godzin.

Podsumowanie:

Kolejny model Yoga z rekomendacją Trendu. Optymalny do pracy i domu. Nie nadaje się tylko do gier. Ciekawie zaprojektowany, lekki i efektywny. Koszt w zależności od wersji to od 5999 do 7999 PLN.

Wady:

-błyszcząca matryca.

-jasność ekranu

-brak slotu kart pamięci

-brak portu HDMI

Zalety:

-design

-ergonomia

-dotykowy ekran

-funkcjonalność (sprawdzi się w każdej sytuacji).

-wydajność

-mobilność.

-czas pracy na baterii

-waga

-4 tryby pracy

-cichy